Tällaistako haluutte?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011122114987277_uu.shtml

Lukekaapa TYHMÄT ämmät toi..mulla ärsyttää oikeesti teijän kitinä. Oisitte jättäny ne harlekiininne lukematta ja opiskellu jotain järkevää - tällanen kohtalo odottaa monia epävakaita emotionaalisia muijia jotka EI VAAN TAJUU erota. Aattelisitte edes lapsianne.
5180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Äläs nyt uhoa vielä lööppilehtien perusteella. Asiallisemmissa lehdissä kerrotaan jo että kaikki osapuolet ovat jossain määrin kehitysvammaisia ja tapahtumat olisi yhdessä suunniteltu. Sossujen kykenemättömyys ihmetyttää, paikalla mutta ei läsnä?
Jäämme odottamaan tietoa......

Äänestä

Oli miten oli, mutta samaa mieltä ap:n kanssa. Aina kun perheväkivaltaa tapahtuu, mielestäni aikuinen "uhri" on syyllinen myös lasten kärsimyksiin. Jos on masokistisia taipumuksia, niin toteuttakoon niitä yksin. Jos on lapsia on vastuussa heistä. Silloin seuransa voi ja pitää valita tarkoin. Tai sitten voi jättää lisääntymättä jos ei osaa/halua valita seuraansa oikein. Ihan turha tulla selittämään mitään muuta, aikuisella on vastuu säästää lapsensa kaikelta väkivallalta ja sen todistamiselta.

Äänestä

Ai et ne lapsetkin olis syyllisiä. haista nyt jo pas.ka vitun ho.mo.

Äänestä

Tää ei ollut viimeinen tapaus kun nähdään. Sanon vaan kaikille et viekää lapsennen turvaan ennen kuin sekoava mies tappaa ne.

Äänestä

Tämä yhteiskunta vaan asttuu SALLIMAAN lasten tapaamiset psykopaattien ja muuten häi5riintyneiden vanhempien kanssa "lapsen oikeuden" nimissä. Siinä ei paljoa auta terveemmän vanhemman suojelut. Ainakin näin meillä, aina saa pelätä sitä pahinta, monta lastensuojeluilmoitusta vuosien varrella tehnyt, mutta viranomaiset ovat täysin hampaattomia. Siksi saamme yhä uudelleen ja uudelleen lukea lehdistä näitä murhenäytelmiä.

Onneksi lapseni ovat vielä toistaiseksi hengissä, vaikka monta läheltäpiti-tilannetta on tullut etävanhemmalla ollessaan. Kun jotain dramaattista sitten tapahtuu, niinkuin tuossakin asiassa, niin sitten on turha päivitellä, kun on jo myöhäistä. Tämä valtio on niin takapajula noissa lainsäädännöissään, että tunnen suurta myötähäpeää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ety4 kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011122114987277_uu.shtml

Lukekaapa TYHMÄT ämmät toi..mulla ärsyttää oikeesti teijän kitinä. Oisitte jättäny ne harlekiininne lukematta ja opiskellu jotain järkevää - tällanen kohtalo odottaa monia epävakaita emotionaalisia muijia jotka EI VAAN TAJUU erota. Aattelisitte edes lapsianne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu