Suomalainen Rakennusmies ei tee sutta ja sekundaa...

Hyvää vain pakkaa tulla, vaikka tavallista yrittää..

Hyvää joulua 2011 ja Onnellista Uutta Vuotta 2012, Suomen rakentajille!.
8109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Näinhän se on, mutta toppahousut tekee halvemmalla, sutta ja sekundaa.
Ei vaan rakennuttajat ymmärrä kumpiko tulee loppujen lopuksi halvemmaksi.
Että jouluja vaan.

Äänestä
  • Kun tulee takuutarkastusten ja niissä todettujen korjaustarpeiden aika , alkaa rakennuttajankin ymmärrys kirkastua , vaikkakin se jo siihen tilanteeseen myöhäistä.

    Äänestä

Olkiluoto jo käytössä, kun suomalainen rakennusmies sen olisi rakentanut!.

Äänestä

Kunnon palkalla, kunnon työ!. Suomalaisella Rakennusmiehellä!.

Äänestä
  • Loviisan miilu jo pelaa-...

    Äänestä

Suomalainen laaturakentaja iskee suoraan suoneen

Äänestä

Suomalaisen rakentamisen laatu näkyy ja tuntuu, ainakin homeen hajuna ja terveyshaittoina !

Äänestä

Kolmas toden sanoo, sanoo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äidinkielen Lehtori kirjoitti:

Hyvää vain pakkaa tulla, vaikka tavallista yrittää..

Hyvää joulua 2011 ja Onnellista Uutta Vuotta 2012, Suomen rakentajille!.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu