ei hyvää päivää!

Kyllä on nykypäivinä vaikea löytää NORMAALEJA vaatteita !! ... Ei jumankauta, minkälaisia ruotsalaispettereiden rönsyjä kauppojen hyllyt pullollaan !!!!!!!!!!!!!
1121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä oli asiat mallillaan Kekkosen aikaan, teryleenipukuja käytettiin eikä ruotsalaispettereiden rönsyjä. Valikoimaa oli niin ankeasti, että valinta oli helppoa..

Vakavasti puhuen Suomi ja Ruotsi eroavat toisistaan siten, että tilastollisesti suomalaiset käyttävät vähiten rahaa pukeutumiseen ja ruotsalaiset eniten Euroopassa. Ei Suomella ole mitään vientituotteita pukeutumisessa isoista tekijäistä puhumattakaan, ei H&M:ää, ei Acnea...

Oikeastaan suomalaisilla ei ole tekijöitä edes omille markkinoilleen saati ulkomaille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilkosillaanjatkosssa kirjoitti:

Kyllä on nykypäivinä vaikea löytää NORMAALEJA vaatteita !! ... Ei jumankauta, minkälaisia ruotsalaispettereiden rönsyjä kauppojen hyllyt pullollaan !!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu