Minä vaan.

Voitteko auttaa?????

Hei kaikki! Olen Matilda. Harrastan joukkuevoimistelua. Joukkueeni kisaa 12-14 vuotiaiden SM-sarjassa. Aloitin voimistelun vasta 2011 vuoden alussa. Pääsin suoraan seuramme parhaaseen joukkueeseen. Ihmettelen sitä vieläkin. Mutta asiaan. Valmentajani, Jaana ei ymmärrä. Ihan joka ikinen muu meidän joukkueesta on harrastanut yli 5 vuotta voimistelua. Yleensä joukkueeseen EI päästetä enään jälkeenpäin. Kun reenaamme, valmentaja : sanoo, korjaa ja huutaa vain minulle. Teen yhtä hyvin kuin muut mutta en jaksa kun vain minulle sanotaan esim. Polvi suoraks,ojenna nilkat! Kyllä muillekkin sanotaan joskus, mutta minulle yleensä. Kun olimme reenaamassa ohjelmaa, valmentaja sanoi kaikille muille jotain hyvää paitsi minulle se sanoi vain että: Yritä kovemmin! Minä yritän aina täysillä, mutta se ei ole kivaa kun en saa ikinä rakentavaa kommenttia... Help!?

1

135

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maryan -80

      Milläs perusteella sut otettiin joukkueeseen? Varmaan se sanoo sulle, koska oot uusi, ja luultavasti muita jäljessä taidoissa, vaikka yritätkin parhaasi, mut se että oot edes päässyt tohon joukkueeseen, on musta saavutus, josta voit olla ylpeä, eli koita jaksaa, ja tsempata itseäsi sillä, että et voi olla ainakaan huono! Jotain sussa on ollut, kun sut on pidetty joukkueessa, eikä ole heitetty pois, vaikka oletkin kokemattomampi. Uskon että tilanne rauhottuu jonkin ajan kuluttua. Mulla on ollut vähän samanlainen tilanne, kun alotin syksyllä uudessa ryhmässä. Ei valkku enää niin huuda, mut alussa vähän sillon joskus, jos mokailin. Joskus mustakin tuntui pahalta, kun tiesin etten ollut ainoa mokannut. Olin kyllä jo aiemmin cheerleadingissa tottunut kovaan palautteeseen, tosin pahimmat haukut kohdistuivat silloin koko ryhmään, eivät yksin minuun. Olen kyllä luonteeltani sellainen, että arvostelu kasvattaa näyttämisen haluani. Seuraavissa treeneissä sujuikin jo paljon paremmin, ja nyttemmin olen saanut kuulla kyllä myös positiivista palautetta. Kasvata sinäkin sisua, ja anna kaikkesi ensi kerralla. Ei jää enää valkulle huomautettavaa. Jos haukkuminen jatkuu, etkä saa koskaan positiivista palautetta, lopeta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      113
      2341
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      30
      1157
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      953
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      611
      912
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      790
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      666
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe