Kauppakeskukset kehittyvät yhä monipuolisimmiksi

14157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Rovaniemenkin kauppakeskuksia vastustaneet "kyläh****t" vierailevat nykyään Rovaniemen kauppakeskuksissa, joten aika hauska juttu koko vastustaminen.

Saammehan nauraa =))

Äänestä

Tiedättekö torvelot edes mistä taliaivojenne rippeestä joutavat mitäänsanomattomat tekstinne kumpuavat? Nyökäättekö aina päätä ja tarjoatte pyllyänne kaikelle rahan mahdille? Uskomatonta että näinkin tyhmiä ja laumasieluisia vetelyksiä päästetään näppäimistön ääreen suoltamaan sitä itseään.

Viherpunkkmainen luontoi voi iskeä pyytämättä ja yllättäen takaisin jolloin teillä mamikset voi tulla maaemoa ikävä ja kusi housuun olemassa olevan ruskean mönjän joukkoon.

Ei muuta.

Äänestä
  • Miksi kylähullu suuttui ?

    Vituttaakokun komunismi kaatui ?

    Äänestä

Toi on oikea suuntaus, eikä kehitystä voi pysäyttää.
Kaikki hyötyvät tuosta,

Äänestä
  • Veikkaan että Roin valittavat ****** eksyisivät tuossa ostarissa, kun yrittäisivät löytää kaljapaikkaa..

    Äänestä

Minä ainakin kaipaan persoonallisia pikkuputiikkeja, en megalomaanisia ostoshelvettejä. Laumaihmisten massapaskaa ne ovat.

Äänestä
  • Utsjoella on. Ne on niin pikkuisia ettei niitä edes heti huomaa..

    Äänestä

"Kauppakeskusten vetovoima kasvaa".

Tällee se menee, vaikka jotkut einarit haluavat neuvostoliiton kurjuutta Suomeen.

Kumma porukkaa..

Äänestä

Onko totta että osa vastustajista ei ole koskaan käynyt Vikajärveä pohjoisempana tai Hirvasta etelämpänä ? Jos tuo on totta, on siinä elämänkokemusta laajalti...
Millähän päteyvyydellä tuolloin opettaa muita ?

Äänestä
  • Tuolla elämänkokemuksella ei pysty muuta tekemään kuin jakamaan sanomalehtiä.

    Äänestä

  • V V Väinämöinen. kirjoitti:

    Tuolla elämänkokemuksella ei pysty muuta tekemään kuin jakamaan sanomalehtiä.

    jaa virsiää veisaamaan..

    Äänestä

  • Herranpieksut sentään, onko tuollaisia menninkäisiä vielä olemassa.. Taitaa lyödä paljon sutia tuollaisella tyypillä jos tulee kaupunkiin..

    Äänestä

Onko kauppakeskus enää oikea nimi paikalle, jossa voi olla;
- ruokakauppoja - erikoiskauppoja - kirkko - päiväkoti - sairaala - kirjasto - teatteri - uimahalli - laskettelukeskus - sossun tsto - huoltoasema - ravintola - elokuvateatteri - kylpylä - parturi - suutari - posti - pankki - kahvila - jne - jne - jne - jne - jne - jne - jne - jne - jne - jne

Oli tai ei, ihmiset tykkää. Jos ei tykkää, kuolevat pois...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viherpunkki=sairas kirjoitti:

vaikka viherpunkit vastustavat niitä.

http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/2012/01/1469747/naihin-kaupunkeihin-kohoaa-jattilaismainen-kauppakeskus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu