Juska Paarma pistää

"Rumat naiset eivät aina ole tyhmiä, mutta kateellisia, aina, ja kostavat pärstänsä ja perseensä muodottomuuden toisille naisille. Ja tietysti sitten miehille, jotka avioituvat heidän kanssaan siitä syystä, että ruma pysyy varmasti kotona. Mutta siinä miehet erehtyvät, sillä naimisissa oleva rumakin nainen vastaa hyvin vapaata kaunista naista. Vapaa kaunis nainen on aina petollinen, koska ei oikeasti ole vapaa, ainakaan kahdesta tai useammasta suhteesta, ja estii koko ajan vain parempaa."

http://www.juorukello.fi/22-juorun-vapaus/
6841
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

" Miljonäärit tuottavat naiselle vain tuskaa valitsemalla heidät heidän kauneutensa vuoksi. Ei heidän itsensä takia. Köyhällä miehellähän ei muuta mahdollisuutta onneen olekkaan. Ja kuulisitpa mitä miljonäärit puhuvat naisista. Olen kuullut monen rikkaan ja ruman miehen puhuvan naisista huorina ja vain huorina. Ja tämä siitä syystä, etteivät he olisi saaneet kaunista naista vaimokseen ilman omaisuuttaan. Tämän tosiasian täytyy tuntua miehestä julmalta ja johtaa usein väkivaltaan avioliitossa. Ostetun saa särkeä."

Äänestä
  • Rikas niin yrittäisin kaikin mahdollisin keinoin peitellä rikkauteni, koska muuten pettäisin vain itseäni jos uskoisin Naisen olevan minun itseni takia suhteessa.

    Äänestä

  • jos olisin kirjoitti:

    Rikas niin yrittäisin kaikin mahdollisin keinoin peitellä rikkauteni, koska muuten pettäisin vain itseäni jos uskoisin Naisen olevan minun itseni takia suhteessa.

    siis prinssille morsian-tyyliin...... kaikkeen satuun tekin uskotte.

    Äänestä

Parviaisen ajatuksia naisista pitäisi opettaa jo peruskoulussa!

Äänestä
  • väärinymmärretty nero!

    Äänestä

Tämä on jo säälittävää: surkimukset ovat löytäneet itselleen surkimuksen idoliksi. Palstan ruikuttajat pitävät sankarinaan miestä, joka toitottaa surkeuttaan kaikilla mahdollisilla foorumeilla eikä osaa kehittyä sen vertaa, että pystyisi pitämään naisen luonaan muutamaa viikkoa kauempaa. Ja kun ei sankarikaan muuta voi, hän etsii vikoja tutuista ja tuntemattomista naisista, kirjoittaa yökaudet häväistysjuttuja ja itkee naistaan takaisin, vaikkei tarjottavana ole mitään muuta kuin roskalehtien julkisuutta.

Luuserien sankari on kyllä aikoinaan osannut ohjata, opettaa ja joskus jopa kirjoittaa, mutta siitä ei palvojalauma ole tietääkseenkään. Vain ikiomasta surkeudesta kumpuava naisviha kelpaa.

Olisiko jo aika etsiä jokin muu harrastus kuin naisten perään huutaminen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puska-Jaarma kirjoitti:

"Rumat naiset eivät aina ole tyhmiä, mutta kateellisia, aina, ja kostavat pärstänsä ja perseensä muodottomuuden toisille naisille. Ja tietysti sitten miehille, jotka avioituvat heidän kanssaan siitä syystä, että ruma pysyy varmasti kotona. Mutta siinä miehet erehtyvät, sillä naimisissa oleva rumakin nainen vastaa hyvin vapaata kaunista naista. Vapaa kaunis nainen on aina petollinen, koska ei oikeasti ole vapaa, ainakaan kahdesta tai useammasta suhteesta, ja estii koko ajan vain parempaa."

http://www.juorukello.fi/22-juorun-vapaus/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu