"Vain" ystävä?

Minulla on paljon naispuolisia ystäviä, he uskoutuvat minulle ja puhuvat vaikka mistä...mutta koskaan ei muuta olla kuin ystäviä. Olen ihan hyvän näköinen..mutta...en sytytä.
En tiedä mistä se johtuu..ne harvat tyttöystävät joita on ollut kehuvat minua erittäin hyväksi rakastajaksi sängyssä jne.
Toki arvostan sitä että naiset pitävät minusta vaikkakin ystävänä, mutta siltikin...kadehdin niitä jotka nuo naiset kaataa sänkyyn.

Miksi sänkyyn pitää saada "renttu" ???
Pitääkö mun ruveta enemmän itsekeskeiseksi ja sovinistisemmaksi....se voisi harjoituksella onnistua.
71205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niin miehissä kuin naisissa on niitä, joille "sänkyyn meno" on ensisijainen tavoite. Mutta on meitä niitäkin, jotka etsivät ihmistä. Itse odotan sitä miestä, jonka kanssa voi puhua, pussata ja peuhata =) Renttuja en ole koskaan kokeillut, joten niiden viehätystä en tiedä..

Äänestä

Olen pohdiskellut samaa itseni kohdalla. Ja ällistyneenä katsonut mitä rentumpi mies sen sukkelammin niitä vierestä viedään. Aina vain vahvemmin olen tullut siihen tulokseen, että on olemassa paljon naisia, jotka leikkivät näillä rentuilla aikansa ja heittävät menemää, kun on hyvä syy "ei se muutu". Osa ottaa enemmän kaltaisensa tyypin eikä tohdi ottaa kunnollista
kaveria ja jää koukkuun/ei uskalla muun syyn vuoksi heittää pois. Ja meille kunnollisille ei sitten välttämättä nämä renttujen ruusut jälkeenpäin kelpaa. Syitä on varmaan enemmänkin!
Joku vois lisätä listaa ja valaista hyvillä syillä miksi naiset rakastuvat aina renttuihin!?

Äänestä
  • Itse rakastuin aina renttuihin nuorena likkana, sanotaan nyt, alta parikymppisenä. Silloin mistään ei ollut tarkoituskaan tulla mitään kummempaa. Nyt vanhemmalla iällä taasen kaipaan nimenomaan kaikkea muuta kuin renttua. Toisaalta, yhä edelleen, miehessä pitää olla omaa tahtoa ja potkua. Mutta ei se tee kenestäkään renttua. Mitään kilttiä koiranpentua en kotiini huoli, niitä saa kaupastakin.

    Äänestä

  • Ruusu kirjoitti:

    Itse rakastuin aina renttuihin nuorena likkana, sanotaan nyt, alta parikymppisenä. Silloin mistään ei ollut tarkoituskaan tulla mitään kummempaa. Nyt vanhemmalla iällä taasen kaipaan nimenomaan kaikkea muuta kuin renttua. Toisaalta, yhä edelleen, miehessä pitää olla omaa tahtoa ja potkua. Mutta ei se tee kenestäkään renttua. Mitään kilttiä koiranpentua en kotiini huoli, niitä saa kaupastakin.

    Niin, mutta sekin on nähty, ettei miehellä saisi olla mitään omaatahtoa. Siinä vain leimautuu kaikkien silmissä vaikeaksi tapaukseksi jos mies ei alistu laskelmoivan naisen edessä. Ja vielä siitä koirapentuasiasta; niiden kauppa on laitonta kaupasta käsin! Heh...

    Äänestä

... joskus onni on lähempänä kuin arvaakaan...
Itse en uskaltaisi pilata loistavia ystävyyssuhteitani useisiin miehiin seksillä / seurusteluviritelmillä. Koska miehiä ja naisia tulee ja menee, mutta ystävät pysyvät. Sun pitäisi arvostaa sitä, että sulla on naispuolisia ystäviä. Ja jos joku heistä tuntuu siltä... enemmältä, toki voit itsekin asialle jotain tehdä. Ehkei ne naiset edes osaa ajatella, että sinä olet siinä...

Äänestä
  • Itse olen ystävä miehelle jonka ottaisin kyllä koska vaan rinnalleni. Kaukana rentusta tämä mies...vaalii omaa rauhaa ja kuitenkin huomioi minua. Se seikka on sitten saanut minut ihastumaan häneen ja varmasti hänkin pitää minusta. Kunhan vaan joku tuuppaisi meidät yhteen niin olisin ikionnellinen. Ei silti olen näinkin onnellinen...ystävänä osaa arvostaa ja kunnioittaa häntä joten en tee mitään mitä hän ei halua. Täytyy vaan toivoa että eteneeni tupsahtaisi myös muitakin tuollaisia. Sinä Kim todistit että kyllä teitä on. Kiitos jutustasi ..oli kiva lukea. Onnea sinulle halauksen kera :)

    Äänestä

olen täsmälleen samassa tilanteessa. ja se on aika syvältä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikko kirjoitti:

Minulla on paljon naispuolisia ystäviä, he uskoutuvat minulle ja puhuvat vaikka mistä...mutta koskaan ei muuta olla kuin ystäviä. Olen ihan hyvän näköinen..mutta...en sytytä.
En tiedä mistä se johtuu..ne harvat tyttöystävät joita on ollut kehuvat minua erittäin hyväksi rakastajaksi sängyssä jne.
Toki arvostan sitä että naiset pitävät minusta vaikkakin ystävänä, mutta siltikin...kadehdin niitä jotka nuo naiset kaataa sänkyyn.

Miksi sänkyyn pitää saada "renttu" ???
Pitääkö mun ruveta enemmän itsekeskeiseksi ja sovinistisemmaksi....se voisi harjoituksella onnistua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu