Elikkäs itellä alkoi heinäkuusa yskällä ja kurkkukivulla tää tauti. Tuli kuitenki juostua kaks kisaa vähä puolikuntosena ja sit syyskuusta oli kuumetta, väsymystä ja kuivaa yskää aina kerralla n. pari viikkua, sitte muka parani ja taas uuestaan. Selvis sitte mykoplasmaksi vasta marraskuulla kun ite tivasin että voisko sen tarkistaa...
Kahen viikon antibioottikuuri syöty yli kk sitte, kuumetta tai väsymystä ei oo ollu enää mutta yskä jatkuu ja jatkuu.. Tosin joinaki päivinä on jo parempi, toisina huonompi. Jos lenkillä kokeilee käyä niin sykkeet on heti yli 160, kävellesäki nousee n.140.. Mieli tekis jo kovasti juokseen, ei jaksais enää maata ku puolivuotta jo menny iha hukkaan. Kesällä pitäs olla kunnosa, mutta minkäs teet ku ei voi tehä mittäää :(
Tiiän että tää on hias tauti paraneen, mutta sais kyllä jo parantua..
Onko kellään kokemuksia? Kauanko kesti toipua? Tarviko enemmän ku yhen kuurin? Millon lähitte lenkkipolulle?
Mykoplasma, milloin juoksemaan?
Faaabs
0
355
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869