Aika moni lapsettomuuden nimeen vannonut nainen on siinä 40-vuoden iän lähestyessä sitten kuitenkin saanut sen lapsikuumeen. Jokainen vastaantulijan lapsi tai maha on saanut naisen pään kääntymään. Nainen on salaa mieheltään käynyt hyópistelemässä vastenlaatteita alan erikoisliikkeessä. Ehkäpä hänellä on niitä myös työpaikalla pöytälaatikossa. Vauvalehden tipahtaminen postiluukusta on miehelle selvä merkki asianlaidasta...
Osa näistä naisista on kieltäytynyt ehkäisystä ja parisuhde on ollut kovilla, kun jalat ovat aueneet vain paljaalle miehelle.
Osa on lopettanut pillerit salaa miesystävältään ja näin hankkiutunut raskaaksi.
Osa on joutunut turvautumaan hedelmättömyyshoitoihin ja pistänyt taloutensa kriisitilanteeseen juuri ennen odotuksen alkamista.
Miehensä pihalle heittäneet ovat epätoivoisesti hankkiutuneet raskaaksi ns. yhden yön jutussa.
Muistakaa tämä miehet. Mutta MIES ei lapsia tai perhettä pelkää. :)
Joskus SE tulee JOKAISELLE NAISELLE
5
163
Vastaukset
- N45
SITÄ odotellessa..
- ..
Ei nuorille lapsiavihaaville naisille turhaan hoeta, että "Kyllä se biologinen kello alkaa sinullakin tikittämään"
- Njiiih
Ja osa ei oikeasti halua omia lapsia. Ai niin, mutta sinähän tiedät kaikkien muiden ihmisten asiat paremmin kuin he itse.
On minullakin välillä ollut autokuume, mutta aina olen järkeillyt itselleni, että miksi minun ei kannata autoa ostaa. Ei ole autoa näkynyt. - 10
Vela jo yli 40 vuotta, eikä mitään lapsikuumetta tai lisääntymishaluja ole koskaan ollut, eikä tule.
- Kaupunkilainen N
Olen asunut kaupungissa jo 47 vuotta, joten luonto ei ole päässyt yllättämään. Ei ole tehnyt mieli olla lasten kanssa tekemisissä saati sitten hankkia omia kokopäiväriesaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135