Haluaisin kuulla mieheltä joka on pettänyt vaimoaan ja jättänyt tämän kun suhde on paljastunut mitä ajattelit ja miksi toimit niin?Puhtaasta mielenkiinnosta haluaisin tietää tarinasi jotta pystyisin ymmärtämään onko miehen ajatusmaailma niin erilainen kuin naisen.
Varsinkin sinä mies joka elit kuitenkin onnellisessa avioliitossa ja pitkään.Kerro mitä ajattelet.En syyllistä sinua teostasi mutta haluaisin ymmärtää.
Sinä mies joka olet pettänyt!
13
497
Vastaukset
- 41
Rakkaus, sellainen jota en ollut ennen kokenut. Se muutti monta asiaa ja ajatusmallia elämässäni. Meidän välillämme ei ollut sellaista koskaan, valitettavaa, mutta totta.
- ..............
niimpä, sellaista jota ei ole koskaan kokenut, silloin pitää erota ja mennä sellaisen luo jonka kanssa sen kokee, eihän parisuhde ole vankila..
muistaa vaan, ettei itse ja halua takas häntä koipien välissä, usein näin käy kuitenkin... - Kalle &
Nuori nainen, jolla ei ollut lapsia ja villi seksi. Eroni tultua voimaan menin hänen kanssaan aviliittoon. Nyt on 1 lapsi ja edelleen villiä seksiä. Entinen vaimoni oli seksuaalisesti ahdasmielinen.
- näin ajattelen
Entisen vaimon kanssa oli varmaankin siveellinen seurusteluaika :) Kyllä se sanonta ei sikaa säkissä pätee yhä edelleen.
Eduskunnan täytyisi tehdä uusi avioliittolaki, pakottaa tulevat puolisot asumaaan yhdessä vähintäin kolme vuotta ennen häitä ja lapsia.
- Stiig
Sanoisin että nainen pystyy pitämään normaalin miehen uskollisena jos vain tahtoo. Jatkuvasti liian vähän tai ei lainkaan seksiä saava mies ajautuu helposti pettämään. Ihanteellisinta tietysti olisi mikäli molemmilla liiton osapuolilla olisi suunnilleen yhteneväiset seksuaaliset halut ja tarpeet. Joskus voi kuitenkin ihan vain antaa toiselle vaikkei itseä niin haluttaisikaan ja naiselta tämä käy huomattavasti helpommin kuin mieheltä. On tietysti sellaisia miehiä - ja naisia - jotka pettävät, saivatpa kotona tai eivät.
- tähmitähhäh?
Kun miehelle tulee erektiovaikeuksia. esim sairauden, työpaineiden, hormonaalisentoiminnan , ym muiden tilanteiden takia, niin miksi useimmat naiset eivät lähde pettämäään?
Ja kun nainen ei koskaan kerkeä saamaan tyydytystä "saadessaan seksiä" mieheltään niin miksi naiset eivät lähde pettämään? Vai ovatko naiset tyhmiä kun eivät hae parempaa olotilaa elämälleen?
- ...............
mikään ei riitä, jos kärsii seksiaddiktiosta..
- drtyholoåpö
Niin, JOS oikeasti kärsii... Mutta niin usein se osapuoli, jolle riittää vähempikin, tuomitsee toisen seksiaddiktiksi. Sen sijaan voisi ehkä edes hetken miettiä, onko vika vain siinä, että on erilaiset halut ja tarpeet..? Se vähemmällä seksillä "pärjäävä" kuitenkin määrittelee seksin määrän parisuhteessa...
- jos saa,, nukkuu
kerro lisää
- Mies vastaa
Syy oli seksiä ikäänkuin kiristyskeinona käyttävä vaimo.
- uuselämä
sama täällä, ei tippunut vaikka kuinka vinguin, sitten kävin pettämässä ja huomasin että hemmetti, täällä maailmassa on kivojakin naisia joiden kanssa voisi jopa mennä suhteeseen. En jäänyt kiinni mutta muutti ajatusmaailmani ex-vaimostani eli avasi silmäni...
- uuselämä täälläkin
Seksuaalinen aktiivisuutemme ex-vaimon kanssa oli erilainen.
- makkermmmmmm
uuselämä täälläkin kirjoitti:
Seksuaalinen aktiivisuutemme ex-vaimon kanssa oli erilainen.
hienoja perusteluja.. koko joukko
aviossakin sexisuhdetta on vaikea laittaa kuntoon jos tyylit ei käy..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 813137
- 751281
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1631181Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401030Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103961Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310932- 43839
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78825Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124815- 92794