ei seksiä kaikkien kanssa!

pihtari nainen

Olen sinkku nainen.
Minulla on ollut monella deitti palstalla treffi ilmoitus. Olen tavannut useita miehiä. Mutta joka kerta miehet haluavat vain seksiä ja ekan tapaamisen jälkeen alkaa hirveet seksi ehdottelut.
Itse en taas halua harrastaa seksiä vasta,kun tunnen ihmisen paremmin,kuin vaan,että olen kerran tavannut.
Olen joutunut heti laittamaan välit poikki. Miksi ei voida tutustua rauhassa vaan halutaan heti hypätä sänkyyn?
Jotenkin minua ahdistaa ajatus miehistä jotka menevät treffeille siinä toivossa,että saavat heti seksiä!

2

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mie en ehdottele

      Ala tapailemaan mua. Mä en ehdottele seksiä ekan tapaamisen jälkeen. Mä haluaisin tutustua ensin kunnolla ja silleen. Etkä sä ole pihtari vaan kunnon nainen joka ei lankee joka miehen ehdotteluihin. Sulla on arvot kohdallaan.

    • Kokeile jotain uutta

      Miksi te ette sitten tutustu rauhassa esimerkiksi kirjoittelemalla ja ennen treffejähän sinäkin voit sanoa, että et halua sitten sänkyyn heti: eikös se silloin tule aika selväksi? Et valikoi riittävästi etkä ole riittävän rehellinen itse, keskustelette maileitse ehkä liian pinnallisesti, ja liian lyhyesti? Kannattaisiko panostaa hieman enemmän aikaan ennen niitä treffejä: jos mies ei panosta siihen, tuskin se panostaa suhteeseenkaan. Jos jo aloitus on tylsä, tai vastaus kun sinä teet aloitteen, niin älä jatka enempää. Opettele itse olemaan kiinnostuneempi, kyselemään, juttelemaan ja katso kiinnostaako sitä ihmistä tutustua, vai vaan päästä "näkemään".

      Joten mieti mitä voisit tehdä eri tavalla, miten voisit jo aloitteessa ehkä saada tylsät vonkaajat väistymään ja kyllästymään. Tyhmimmät ja pelkät vonkaajat eivät jaksa nähdä vaivaa yhtään, heillä ei ole mitään sanottavaa eivätkä he ole kiinnostuneet ihmisestä oikeasti. Mieti myös omaa tapaasi olla, keskustella ja jo ilmoitusta: mitä sinä sillä kerrot. Mieti, käytä aivojasi.
      Ota siis opiksesi (hieman nopeammin) ja ajattele asioita.

      Jospa siis et enää vaivautuisi käymään niin monien kanssa treffeillä, vaan alkaisit itsekin miettiä hieman. Treffeillä on myös niitä miehiä, jotka haluavat tutustua ja tutustua ensin. Jospa siis yrittäisit keskittyä alusta saakka valikoimaan helmiä ja tekemään aloitteita vain niille, jotka ovat saaneet jo alkuun jotain sinua oikeasti kiinnostavaa kerrottavaa ilmoitukseensa.

      Voisiko se auttaa? Koska ihmisiähän täällä kuitenkin kaikki vaan on, ja deiteilläkin nyt näyttäisi olevan monenlaisia ihmisiä. Pakkohan siellä on monenlaisia miehiäkin olla siis! Nykyään treffeilu netin kautta on ihan tavallista ja sitä tekevät kuitenkin kaikenlaiset tyypit, ihan kuten "ennen vanhaan" oli näitä kirjeenvaihtoeilmoituksia. Joten, mieti mitä voisit tehdä eritavalla, koska tämä nykyinen tapasi ei ainakaan tuota toivottua tulosta.

      Etkä ole pihtari sitäpaitsi! Ei ekoilla treffeillä ja tuntemattomille tarvikaan antaa, ei miehen eikä naisen, jos ei halua, eikä se voi olla oikeasti kivoilla ihmisillä mikään olettamuskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1897
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      1786
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1771
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      256
      1446
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1385
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      488
      1026
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      966
    8. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      913
    9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      911
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      869
    Aihe