Oletteko huomanneet miten Ratikkakuski saa joka toiseen viestiinsä ujutettua jonkun "muistan kun minun ex-naiseni" tai "kun eräs naispuolinen kaverini" -episodin? Mikähän pakko se on enää esittää naistenmiestä jos kaunis sellainen on jo vaimona: http://img.alibaba.com/wsphoto/v0/508273213/155cm-Asian-face-soft-silicon-love-doll-vagina-ass-hole-sex-toys-for-man.jpg
Naistenmies Ratikka
19
522
Vastaukset
Ratikka on muuten ainoa mies jolle vaimonikaan viitsii tällä palstalla kirjoittaa.
Että repikää siitä ja ottakaa pojat oppia jos laadukkaan naisen mielenkiinnon haluatte herättää.- nöfnöf<3
Juhuu Ratikkaseni
nöfnöf<3 kirjoitti:
Juhuu Ratikkaseni
Nykkö sä luulet mua ja ratikkaaki samaksi ihimiseksi?
Voi herra isä.
- bussikuski
Minäkin tapaan päivittäin paljon naisia (useimmat jopa maksaa etukäteen).
- Naiset:.!1%#?+
.
katsooko ne kaikki naiset sillä silmällä
har!
.
- Nainen kommentoi
Jaa. Minusta keskivertomiehellä, tavis-.taunolla on muutama ex ja muutamia naispuolisia kavereita. Ei se tee hänestä naistenmiestä.
- ol_io tallinnassa
Eikä niiden jatkuva mainitseminen kuin "ohimennen" myöskään, kyllä.
- kaarne
Joillekin on saattanut kertyä ihan oikeaa - ja sinänsä ihan tavallista - elämänkokemusta tuolla 4-D -maailmassa.
Musta tuntuu siltä että vain täysin kokematon poikanen kokee Ratikan "esittävän" naistenmiestä. Eihän hän ole mikään naistenmies, eikä sellaista esitä. Mutta miksi näet asian niin?- ol_io viron matkalla
Miksi näen asian niin? Kai mulla on silmät päässä ja luen tätä palstaa.
Ei hän varmastikaan ole naistenmies, mutta kyllä vielä varmemmin esittää sellaista. Ne tulee juuri tuollaisina nuoruutensa naisseikkailujen mainostamisena läpinäkyvästi esiin. Ehkä ei yksi tai kaksi kertaa mitään, mutta se on jatkuvaa. - xena-183
ol_io viron matkalla kirjoitti:
Miksi näen asian niin? Kai mulla on silmät päässä ja luen tätä palstaa.
Ei hän varmastikaan ole naistenmies, mutta kyllä vielä varmemmin esittää sellaista. Ne tulee juuri tuollaisina nuoruutensa naisseikkailujen mainostamisena läpinäkyvästi esiin. Ehkä ei yksi tai kaksi kertaa mitään, mutta se on jatkuvaa.Melko erikoista tuo sinun innostuksesi käyttää rekattujen nimimerkkejä mustanikkinä ? Erityisesti kun sinulla ei ole näköjään harmainta hajua siitä missä ol-io on... - ...Eikä edes mielikuvitusta.
Nämä tälläisten aloitusten tekijät ei oo mitää poikasia vaan niitä jotak sanoo naiselle ensimmäiseksi, että annatko pillua, eikä ikinä irtoa. Rumia ku mikkäki ja sosiaaliset taidot on apinan luokkaa.
- kaarne
relaxed_eyes kirjoitti:
Nämä tälläisten aloitusten tekijät ei oo mitää poikasia vaan niitä jotak sanoo naiselle ensimmäiseksi, että annatko pillua, eikä ikinä irtoa. Rumia ku mikkäki ja sosiaaliset taidot on apinan luokkaa.
Onk pakko rikkoa mun illuusiot näistä palstalaisista?
- ol_io montella kyläs
relaxed_eyes kirjoitti:
Nämä tälläisten aloitusten tekijät ei oo mitää poikasia vaan niitä jotak sanoo naiselle ensimmäiseksi, että annatko pillua, eikä ikinä irtoa. Rumia ku mikkäki ja sosiaaliset taidot on apinan luokkaa.
Hyvin sujuvastihan minä tuon aloitukseni kirjoitin, ja vielä aiheesta, josta ei juuri olla puhuttu (pois lukien linkittämäni RR). Sinä perustat väitteesi oletuksiin "meistä", minä taas silmilleni ja luetun ymmärtämiselle: Ratikka mainostaa villiä nuoruuttaan hädissään, että saisi peräkammarin pojan maineen karkoitetuksi.
kaarne kirjoitti:
Onk pakko rikkoa mun illuusiot näistä palstalaisista?
Sori :s
Mutta on mun vähä niinku pakko ku mitä oon tätä palstaa sivusta seurannut, niin eihän tästä nyt tuu vittujakaan ku nämä nyrkillä tapettavat luulee ittestänsä nyt muka jotaki ku ne netissä on muka kovia jätkiä. Ja silti jäävät iliman pillua.ol_io montella kyläs kirjoitti:
Hyvin sujuvastihan minä tuon aloitukseni kirjoitin, ja vielä aiheesta, josta ei juuri olla puhuttu (pois lukien linkittämäni RR). Sinä perustat väitteesi oletuksiin "meistä", minä taas silmilleni ja luetun ymmärtämiselle: Ratikka mainostaa villiä nuoruuttaan hädissään, että saisi peräkammarin pojan maineen karkoitetuksi.
Ja mitäs merkitystä sillä on Sun Elämälle?
- xena-183
Ei minusta Ratikkakuski esitä mitään "naistenmiestä". - Ehkä sellaiseen kiinnittää huomiota vain silloin, jos itse on jollakin tavalla elämänkokemuksesta vajaa ?
- ~cissi~
Poikkeuksellinen mies, kun muistaa menneisyydestään ylipäätään jotain.
Kuten Relakin totesi, täällä ihan normaalitkin sosiaaliset taidot omaava ja niitä käyttänyt herättää ärsytystä. Se ei kylläkään kerro minusta tai seuraelämästäni mitään vaan lähinnä joidenkin muiden puutteista. Yritähän pärjätä! ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1111789Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101749Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1111691Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541432Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341378Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii483985Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50951Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115901Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298892Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347838