Dojolaisisssa joku mummeli kehuu Noni mehun vaikutuksia. Tätä samaa kallista mehunlitkua möivät aikanaan WinCapita (huijarit) sponsorit jäsenilleen maksoi jotain 90 euroa litra. Sekamehu laitettu hienoon pulloon ja kova mainoskampanja päälle. Kuopiolaislähtöisen noni mehu myyjän sivut hävisivät netistä saman tien WC:n sivujen kanssa joku WinCapitalainen vielä jatkaa näköjään toimintaa. Kyllähän näitä herkkäuskoisia riittää.
Dojon mummot hurahtaneet noni mehuun
Kallista vettä
2
<50
Vastaukset
- Terniä vai tyrniä
Kaikki mikä tuodaan kaukaa on eksoottista menee hyvin kaupaksi korkealla hinnalla. Goji marjat kiinasta Noni mehu aasiasta. Kuka tietää miten ne valmistetaan. Itse en syö mitään tuotetta kiinan enkä aasian suunnasta on nimittäin sen verran paljon saasteita maalla ja ilmassa sielläpäin. Parhaat marjat hedelmät ja kasvikset löytyvät omasta maastamme.
- Luomutisu
Karppaajat ovat ihmeen innokkaita kaiken huuhaan perään.. Eikö riitä suomalainen ruoka ja luonnon antimet ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882