Venyytykset!!!

Eli...minkä kokoinen venyytys olisi hyvä kun laittaa esimmäisen kerran? Ja mistä saa halvimpia venyytyksiä? Haluaisin saada mutsin ymmärtämään että hauan venyytyksen (edes sellaisen pienen), mutta mutsi ei suostu :
270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

http://www.crazy-factory.com/product_info.php?products_id=3890
tuolta saa halpoja , itse olen tilannut sieltä aivan ongelmitta :) ja kannattaa ihan järjestyksessä tosta eka 2mm sitte 2,5 tai 3mm , sit neljä sit viis jne. tuolla sivulla on paljon muitakin venytys koruja mutta itse suosittelen spiraalia koska se isonee hitaampaa kun sitä työntää korvaan :) käy saunassa tai kuumassa suihkussa ja sen jälkeen laita koruun rasvaa ja sitte pikkuhiljaa työnnät sen sinne. mulla ainaki tuo 2millinen sattu eniten laittaa. (mulla on nyt 8mm)kannattaa pitää kaikkia koruja aina niin kauan kunnes ei enää tee kipeää liikutella sitä korua eikä sieltä tule mitään märkää. ite pidin jokaista korua aina n. 3-4 viikkoa. älä laita isompaa korua jos sen laittaminen sattuu, paitsi 2mm sattuu kyllä vähä. mut sitte ku sulla on ollu se 2mm tarpeeksi kauan nii 3mm menee jo aika itestää.

Äänestä

Kiitti tiedosta (:

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NaPaKoRu? kirjoitti:

Eli...minkä kokoinen venyytys olisi hyvä kun laittaa esimmäisen kerran? Ja mistä saa halvimpia venyytyksiä? Haluaisin saada mutsin ymmärtämään että hauan venyytyksen (edes sellaisen pienen), mutta mutsi ei suostu :

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu