Onko teillä fobioita?
Mulla on aika paha ahtaanpaikankammo. Pahimpia painajaisia ne kun näkee unta että joutuu ryömii jossain maan alla tunnelissa johon just ja just mahtuu. Herää siihen kun ei henki kulje kunnolla. Tai sitten jos näkee unta että putoo jonhonkin ihan kapeeseen kuiluun jossa joutuu olee selällään, tavallaan niskojensa päällä jalat ylöspäin, hyi..
Fobiat
27
208
Vastaukset
- vili.
on, Homofobia!
Hähä! :D - -Puskasta-
Dear Zisel, mitäpä ajattelet tästä tarinasta:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10367665- Raamattuvyöhykkeillä
.
Raamattuvyöhykkeillä ei pahoinpidellä naisia vaan eletään Herran nuhteessa
har!
. - zisel
Raamattuvyöhykkeillä kirjoitti:
.
Raamattuvyöhykkeillä ei pahoinpidellä naisia vaan eletään Herran nuhteessa
har!
.Pohjanmaalla on kunnon miehiä henkilökohtasen kokemukseni mukaan :D Onhan sieltä nyt esim Duudsonit.
Lähteminen on uhkapeliä, jääminen on varma hengen- ja mielenterveyden lähtö. Pahimipia tilanteita ovat sellaiset kun nainen pysyy lapsensa kanssa naista ja lasta hakkaavan miehen kanssa suhteessa. Tuolloin nousee kysymysmerkiksi sekin onko nainen syyllinen lapsen hakkaamiseen. Mielestäni on.
Hämähäkki ja minä emme sovi samaan tilaan. - Mielellään ei edes samaan lauseeseen... ;)
Korkeanpaikan kammo, joka on periytynyt äidiltäni? Ja on pahempi kuin hänellä nykyään. Se ryöpsähti käsistä, kun sain lapsia. Pyörtyminen on lähellä, etenkin jos lapsi on jonkun korkean paikan reunalla. Itse pystyn siihen vähän paremmin, mutta yleensä kyllä jalat tärisevät hullun lailla. Korkeat sillat, jyrkänteet jne. = ei mun paikkoja.
- määmy
Maailmanloppu saapuu yllemme 21.12.2012, just ennen joulua.
torikammo,
suljetun paikan pelko
sekä lievempänä korkeanpaikankammo
mur- Mulla on
sun pyllynreiän kammo :)
- PyllyReikä:.!1%#+?!
Mulla on kirjoitti:
sun pyllynreiän kammo :)
.
lymyääkö se pyllyreikä jossakin täällä viestiketjuissa
Har!
.
Valomerkkikammo, joka tosin ilmenee vain baariolosuhteissa.
Joskus pelkäsin, että sekoan.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101094
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18609Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606- 68567
- 95552
- 26512
- 44493
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47437