Kuinka vastaanottavaisia ovat suomalaisia miehiä kohtaan? Onko kenties sama systeemi, että vain alkoholitilanteissa saa lähestyä? Olisi kiva löytää rakkaus tuosta hauskasta naapurimaasta.
Ruotsalaiset naiset
zxcvbab
8190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kysypä Jani Sievistelijältä.
Innan du reser till Sverige måste du lära dig svenska, verkligen, för det funkar inte om man inte har ett gemensamt språk. Finska är jättesvårt att lära, men vi bor ju i ett två språkig land! Även om det finns människor här som kräver att Finland ska ha bara ett officiell språk, det är en stor fördel om man kan två språk i stället för ett. Snack svenska med dina vänner och res till Sverige då för att få de nödvändiga kunskaper och färdigheter i språket o.s.v., då lyckas allt säkert bättre.
Stämmer, för fan!
Piti käyttää kääntäjää koska en ymmärtänyt sanaakaan.
Jag redan kan svenska tillräckligt bra.
Kyllähän sitä ruotsalaiseen tavisnaiseen voi kerran mulkkunsa upottaa, mutta ei ne sen kummempia ole kuin suomalaisetkaan. Siellähän se feminismi on varmaan vielä voimakkaampaa kuin täällä.
Voi olla ettet loyda. Suomalaisilla on kiitos 70-luvun vahan erikoinen maine Ruotsissa ja naiset on siella tarkkoja mita niiden kaverit ajattelee niiden poikasystavista. Jos puhut ruotsia kuin alkukielinen, olet joku kasilaukkusuunnittelija ja muutenkin vahan pehmo niin sanssit voi olla hyvat.
No saattaa se onnistua muutenkin. En ole mitaan yllaolevista mutta olen silti paria ruotsalaisakkaa pannut. Samanlaiset pillut niilla on kuin muillakin naisilla mutta ruokaa ne ei osaa tehda eika niiden jaarituksia jaksa kuunnella. Eli nothanks.
Samallalailla Ruotsista pesää saa kun Suomesta..Pakko lainata sun txtiä:Voi olla ettet loyda. Suomalaisilla on kiitos 70-luvun vahan erikoinen maine Ruotsissa ja naiset on siella tarkkoja mita niiden kaverit ajattelee niiden poikasystavista. Jos puhut ruotsia kuin alkukielinen, olet joku kasilaukkusuunnittelija ja muutenkin vahan pehmo niin sanssit voi olla hyvat. PUHUT PASKAA NYT..Nyt ei puhuttu homomiehistä,vaan Suomalaisista panomiehistä, joilla on vientiä ihan hyvin tuolla sweamammassa.Mä ainakin sain vaikka Ruotsinkieli on sitä sun tätä..T;Burning_