Itsepetosta profiileissa

Arix37

Lienee tutuksi tullut ilmiö puolin ja toisin meille nettideittaajille. Toki asiat saa, ja omaa itseään saa profiilissa markkinoida positiivisessa valossa. Joskus asia vaan kääntyy itsepetokseksi ja suoranaiseksi valheeksi. Eikä muuten ole reilua vastapuolta kohtaan.

Mietin vaan, että kuka pettää ja ketä. Kerronpa esimerkin: Kolmissakymmenissä oleva nainen otti yhteyttä tutustumis- ja tapaamismielessä. Asiallinen teksti ja kaikin puolin ok. Profiilissa oleva kuva oli pieni, suttuinen ja mustavalkoinen. En kiinnittänyt asiaan sen enempää huomiota tässä vaiheessa. Ajattelin, että paikan päällä kasvokkain selviää kuitenkin. Ruumiinrakenteena oli urheilullinen, ja kuvakin lupaili jos ei nyt hoikkaa niin normikokoista. Kuinkas sitten kävi?

Treffipaikalle ravintolaan saapui homssuisen olemuksen omaava nainen: Kulahtaneet arkivaatteet, ei meikkiä, ei hajuvettä, hiukset sutaistu hätäisesti ponnarille Tästäkö pitäisi miehen hurmaantua?

Pienen kuvan arvoituskin ratkesi. Naisen hiukset olivat voimakkaasti ohentuneet, hiusraja paennut ja päälaki kuulsi lävitse ohimoilta takaraivoon asti. Urheilullinen ruumiinrakenne oli käytännössä 10 ylikiloa...

Vietettiin mukava ilta ja kiitin seurasta. Kotona vielä sen verran tutkin pienen kuvan arvoitusta. Kaksi hiuslisäkettähän siinä oli teipattuna

Eipä sitä tuollekaan asialle mitään voi. Eikä nyt tarpeen kertoakaan etukäteen. Hieman on kuitenkin kusetettu olo. Meni aikaa ja 100 euroa rahaa tähänkin tapaamiseen.

Toisin päin sama asia: Hohtavin legoin kuvassa poseeraava mieskään tuskin jättää tekareita kotiin vesilasiin ja tulee treffeille tyhjä suu ikenet vaan vilkkuen.

4

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :)

      voi poloista

    • eronnut, helsinki

      Entä tämä tapaus: Mies kertoo profiilissa olevansa eronnut. Ja mitä paljastuukaan: tiukasti naimisissa. Hahahahaaa... Hieman on petetty olo. Mielestäni tämän luokan valehtelu kuuluu jo petoksen piiriin. Voisiko tehdä rikosilmoituksen?

    • O_o

      Voi tuota lääkityksen tehovoimaa :0)

    • Aikuinen nainen

      No sitten he, jotka profiilissa ja jopa viestissä kertovat, kuinka ovat jo kauan sitten eronneet ja ovat erosta selvinneet eikä ns. haikailua entiseen elämään ole - ja pah, sitten heti eka treffeistä alkaen se sama valitusvirsi alkaa, kuinka me exän kanssa sitä ja tätä ja exä sitä ja tätä ja jopa exän vanhemmatki sitä ja tätä - on sitä sitten pirun kiva kuunnella...ei sillä,kaikilla meillä se menneisyys on, mutta tarviiko siitä puhua joka känteessä ja ensimmäisenä jo aamukahvipöydässä???!!!
      Olen niiiiin kyllästynyt enää ajattelemaan, että normaaleja miehenpuolia edes on tällä pallonpuoliskolla!
      Ja missä on ne miehet, jotka oikeasti tahtoisivat alkaa rakentamaan uutta suhdetta ja puhtaalta pöydältä - eihän niillä tunnu edes olevan aikaa sellaiseen, vaikka kuinka profiileissaan niin väittävät - haloo miehet - miettikää mitä kirjoitatte, pitääkö se oikeasti paikkansa???!!!! :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4128
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      26
      3000
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe