Olen nyt käynyt kaksilla treffeillä vuoden sisään, netistä tapaamani henkilön kanssa.
Profiili ja kuva ovat olleet juuri sellaisia, keneen haluaisin tutustua, ihastua ja kenties rakastua.
Sovimme tapaamisen ja totuus paljastuu. Kuva otettu ehkä viisi vuotta sitten, eikä siinä mitään, mutta myös 30-40 kiloa sitten. Mihin nuoret naiset pyrkii tällä menettelyllä? Miksi ei voi laittaa sellaista kuvaa, millainen on, eikä millainen on joskus ollut.
Lupasin soittaa tälle toiselle, jonka kanssa meillä synkkasi hyvin, että olet oikein kiva ja haluaisin pitää yhteyttä ja olen ehkä pinnallinen, mutta ulkoinen olemuksesi on muuttunut sen verran, millainen olet profiilissa, että en halua pitää sinuun minkäänlaista yhteyttä.
Nyt loppui nettideittailu
5
259
Vastaukset
- 127127
Voi sen keveämminkin (heh) ilmoittaa, kuin töksästä "minkäänlaista yhteyttä".
- oleeol
Sulla on ollut vaan huono tuuri, kun heti kaks ekaa on tuommoisia
huonoja kokemuksia. Älä lannistu. Mä oon käynyt 18 sokkotreffeillä,
joista vain kahdesta huonoja kokemuksia. Mutta aion jatkaa.
Eihän tuota ikinä tiedä, milloi tärähtää.
Ymmärrän tosin halusi lopettaa, jos olet hyvin nuori ja niitä vapaita
naisia on baareissa ja muualla vielä pilvin pimein. Itse olen
nelikymppinen. - etsivä löytää
eikö käy työstä parisuhteen pakonomainen etsiminen? itse en jaksa, vaikka kaipaan vielä miehen vierelleni. kukaan ei vaan tule hakemaan kotoa. työtä pitäisi onnensa eteen tehdä. kauheata ihmiskauppaa! en osaa markkinoida itseäni ihmisenä. vaikuttaa liian työläältä, vaikka olenkin ahkera muissa asioissa. on varmaan raskasta, kun pitää jakaa itsestään tietoja kymmenille ihmisille. ei sovi minulle. onnea teille, jotka jaksatte. toivon, että kukin löytää etsimänsä.
surullista, ettei ihminen voi hyväksyä vanhenemistaan. profiilissa pitäisi olla tuore kuva. tai ainakin ilmoittaa, jos kuva on vanhentunut. itseään siinä pettää ja saa kärsiä, kun tulee torjutuksi. - Eräs mielipide
Kuulostaa kyllä vähän epäuskottavalta, jos näillä kummallakin naisella on kuva ollut 30-40 kiloa sitten... olisiko realistisempaa sanoa esim. 4-10kg sitten? 10kg on jo tosi paljon ja huomattava ero koossa.
Itse kyllä laitan mieluiten sellaisen "ei-parhaan" kuvan itsestäni. Jos laittaisin jonkun tällätyn kuvan niin kyllä siinä aikamoiset suorituspaineet tulisi, kun joku odottaa jotain miss täydellisyyttä. - Olenko julma
Tämä edellinen nyt on sellainen, että kukaan ei varmuudella voi tunnistaa samaksi henkilöksi, kun vertaa hänen reaaliaikaista facebook profiilikuvaa ja eräässä deittipalvelussa olevaa profiilikuvaa.
Toinen henkilö löytyy tämän sivuston treffipalvelusta kuvalla varustettuna. Hänellä oli vaikeuksia istuutua auton etupenkille ja nousta siitä ylös (muodoton). Kuvassa hän on sellainen, että varmasti sataa vastauksia.
Voi raukkaa, kuinka kovia komentteja mahdollisesti joutuu tyttö kokemaan, kun tuleva sulho kurvaa pihaan:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412034- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461260Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50972- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637