Naiset varokaa deittipalstalla huijaria.

vähällä selvinnyt

Suomi 24-palstalla liikkuu mies, joka valehtelee itsestään kaiken. Ja osaa manipuloida ja vetää oikeista naruista. On kuulemma ollut pitkissä suhteissa ja tullut petetyksi. Ja kuitenkin huomioonottava, puhuva ja pussaava ja vahvalla eroottisella latauksella varustettu. Ilmoittaa syntyperäkseen suomenruotsalainen ja vaihtelee eri profiileissa asionpaikakseen Satakuna, Lappi, Pirkanmaa. Ikä 46 ja pituus 189. Liekö nekään totta. Parin viikon päästä haluaa puhelinnumeron ja profiili poistuu saman tien. Oma numeronsa on aina prepaid tai salainen. Asuu "tätinsä" kanssa sukutilalla. Työksi ilmoittaa osa-aikaisen tai muun. Runoilee (muka) eli kopioi netistä runoja, joita väittää omikseen. Vastausviesteistä kuitenkin näkee, että miehen kirjoitustaito on keskimääräistä alhaisempi. Sitten kiroilee, kun on joutunut maksamaan jonkun ison laskun ja viikon päästä kiroilee, kun luvattu raha ei tullutkaan tilille. Sitten yrittää venkoilla rahaa lainaksi. Sähköpostiosoite on Mymail-muotoa tai joku muu ilmainen. Tunnusmerkkejä saa multa lisää sähköpostiin.
Profiileja ollut ainakin nimillä Tina_2012 ja mlofman. Tulee pari kertaa vuodessa uudella profiililla paikalle.

3

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikesta tästä huolimatta tämä "keskimääräistä alhaisemman kirjoitustaidon" omaava henkilö onnistuu viemään teitä kuin litran mittaan.

      Järki käteen hei, tämä on edelleen se Internet. Se voi olla oikeasti vaikka isäsi.

    • vähällä selvinnyt

      Väittäisin, että kuka tahansa voi viedä ketä tahansa, jos sille tielle lähtee. Siksi varoitankin.

    • Tyyppi kuulostaa tutulta ;-(

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4568
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      152
      3546
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1014
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      862
    Aihe