Aika monella miehellä on kummallinen aikakäsitys. Esim. kohta....saattaa tarkoittaa 15min-15vuotta.
Lisäksi ihmetystä herättää ilmoittamisen vaikeus. Jos vaikkapa joku reissu tai muu meno venähtää pitkäksi, tuntuu olevan sula mahdottomuus näpytellä vaikka tekstiviesti että myöhästyy.
Näin naisena minulle tulee suorastaan kiirus ilmoitella itsestäni jos huomaan myöhästyväni, vaikka vähäsenkin. Mies taas ei vaivaudu pahemmin soittelemaan eikä kirjoittelemaan......myöhästyminen voi olla muutamia päiviäkin, eikä tule mieleen että joku voisi olla vaikka huolissaan.
Miksi näin...kuulostaako tutulta?
Tippaleipä vs. Putkiaivo
7
73
Vastaukset
- ~cissi~
Kuulostaa tutulta. Olen tutkinut aihetta jo vuodesta -95 ja alan olla lähellä lopullista läpimurtoa.
- ~cissi~
Siis tein ensimmäisetn nettitreffini 1995, eikä se putkiaivo ole vieläkään tullut:(
- :DDD
Kannattaa odotela vielä.
Tokkopa tuo kovin sukupuolisidonnainen asia on, vaikka suomalaiset kaikenkaikkiaan ovatkin aika täsmällistä kansaa. Riippuu tietysti vähän asiasta. Jos joku odottaa tapaamista, pyrin täsmällisyyteen ja ilmoittamaan, jos myöhästyn. Mutta jos olen luvannut kuurata ammeen alusen tai lopettaa dokaamisen, niin 15 vuotta ei vielä ole kovin pitkä odotusaika.
- kallista myöhästymis
Maaseudulla oli taksi tilattu lääkäriin menoa varten. Taksi unohti tulla ja kun se lopulta uuden soiton myötä tuli, niin lääkäriin oli enää myöhäistä lähteä. Lasku tuli käyttämättömästä lääkäriajasta.
- kallista myöhätymist
Tässä oli nainen ja nainen -tllanne.
Luulen, tai oikeastaan toivon, että kyse on enemmän henkilöominaisuuksista kuin sukupuolesta... mutta täytyy todeta, että olen kyllä useammin miehen taholta törmännyt samaan ongelmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1265334Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313842No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452480Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv371972Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241694- 241693
- 411630
- 501608
- 291443
- 141362