Ei Soinia kuudeksi vuodeksi linnaan

Linnoihin joutaa joku tyhjänpäiväinen narsisiti rahanahne kettu...

Soinia tarvitaan kansan parissa ja tiukasti..

terveiset myös kunnon miehille Halla-aho, Hakkarainen ja James "farkku" sukunimeä en muista tähänhätään.
963
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ihan rehellissti ottaen: mitä Persut ovat saaneet aikaan oppositiossa? Vanstuunpakoilijoiden sananhelinää ja kohulööppejä mokaustensa vuoksi. Lopullinen surmansyöksy koko puolueelle näyttää olevan presidentinvaalit, Soini on lopullisesti lyöty mies ja luovuttaja.

Äänestä
  • Hohhoi, nykypäivänä tuntuu olevan enemmän teitä totuudelle sokeita kuin koskaan aiemmin (poisluettuna aikakausi jolloin lähes kaikki ihmiset uskoivat satuhahmoon ja tiede polki paikoillaan).

    Kohulööppejä - joo, onhan niitä kohulööppejä kun valtavaa suosiota pelästyneet porvaripuolueet vääristelevät paniikissa joka sanaa. Kuka vitun vajakki uskoo keltaisen lehdistön jokaisen sanan?
    Ja onko sinulle käsite DEMOKRATIA tuttu ollenkaan? Ei yksi puolue voi tehdä mitään jos muut puolueet ovat yhteisrintamana vastaan.

    Syydä sinä vaan lisää rahaa Kreikalle, sitähän te näytätte haluavan kun PerSuja moititte kaikesta mahdollisesta maan ja taivaan väliltä sen sijaan että vaatisitte todellisia päätöksen tekijöitä vastuuseen!

    Äänestä

Nimimerkkisi sattui aika kohdalleen. Tyypillistä Persuilua, itse mokaavat ja syy on siinä, joka kertoo asiasta? Onko mielestäsi Persukansanedustajien käytös ollut kohdallaan ja kirjallinen viestintä asiallista? Jos näin ajattelet, niin hakeuduhan ammattiauttajan luo. Joo, paras osoitus Persujen selkärangasta oli vastuunpakoilu hallitusasiassa, puskasta on hyvä huudella. "Olisimme me, mutta kun muut" on niin vanha fraasi, ettei mene läpi enää sivistyneille ihmisille, ehkä sinulle se menee. Persut olivat kovasti puoluetukea vastaan, miten kävi kun sitä alkoi tulla omaan pesään kunnolla? Napsahtiko seteliselkärangassa? Muitakin takinkääntöjä löytyy pilvin pimein, onneksi syöksy alaspäin on alkanut Soinin höpöpuolueella.

Äänestä

jos soinista tulis pressa niin kuka persujen johtoon?kike elomaa kai

Äänestä
  • Ei ole vaihtoehtoa. Kyllähän se Soini johtaisi edelleen.

    Äänestä

Kolhoosi Lipposen ja Arhinmäen kannattajilla näyttää ottavan päähän niin pi--rusti! Ei tule ainakaan vassari resutenttiä! Siksi he nyt riekkuu! On isommat mahdollisuudet päästä pois kolhoosista! Hah hah haaaa! Se meitä vain ottaa päähän, kun pakosta mekin joudumme huijarimaita rahoittamaan!

Äänestä

Soini-hurmos oli yhden kevään juttu. Nyt se on ohi, ja persut märisee. Olipa tosiaan paljon tyhjiä penkkejä Soinin vaalitilaisuudessa! Eikö omatkaan enää luota, loikkauksiahan on jo tapahtunut!!!

Äänestä
  • Hyvin maistui persujen makkarat kepulaisille ja viineri kahvit.
    ääni Soinille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turha virka kirjoitti:

Linnoihin joutaa joku tyhjänpäiväinen narsisiti rahanahne kettu...

Soinia tarvitaan kansan parissa ja tiukasti..

terveiset myös kunnon miehille Halla-aho, Hakkarainen ja James "farkku" sukunimeä en muista tähänhätään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu