Kirjoita profiiliisi jotain humanistista sontaa tyyliin:
Vihaan rasismia ja epätasa-arvoa.
Kaikki typerät ämmät vastaavat sinulle heti.
Tämä on testattu, toimii!
Jos haluat varmuudella vastauksia naisilta!
30
615
Vastaukset
- jumissa
Netti-deittailu ei ole polikointia, mutta yhtä paljon valehdellaan. Totuudessa
pysyminen onkin, kuin puujaloilla pystyssä pysyminen. Huojuu, huojuu ja lopuksi
menee turvalleen.- saberlaser
Netti-deittailu on nimenomaan juuri politikointia. Kaikki on kiinni siitä, kuinka vetovoimaisen illuusion pystyt profiilillasi rakentamaan.
- LokkiMies
Minä olen käyttänyt tätä lausetta ja se toimii kuin tauti :)
"Haluan osallistua oikeudenmukaisen ja kansainvälisen yhteiskunnan rakentamiseen"
Olen saanut todella hyvin toosaa tuolla lauseella :) - Valettavaletta
Mun mielestä on todella noloa, että nykypäivänä mies joutuu valehtelemaan poliittisen kantansa ja esittämään suvaista viherpiipertäjää saadakseen p****a.
Kokemusta tästä on ja hävettää vieläkin. Ennen vanhaan sitä sentään valehdeltiin vaan, että olen mukamas hyvä ja luotettava jätkä ja että massia löytyy ja en juo paljon viinaa.
Nykynaiset on todella syvältä ja sitten vielä ihmetellään kuinka Suomessa ei synny tarpeeksi lapsia.- paskainen nuoruus
JA HAH HAH. Vai että nykypäivänä vasta joutuu valehtelemaan. Kautta aikain miehet ovat vetäneet vaikka millaisen paskapuheshow'n jos sillä vaan on irronnut toosanderia.
Sitä ollaan oltu hippejä, kommareita, kapitalisteja ja mitä milloinkin sen mukaan mikä on kulloinenkin muoti ja minkä avulla luulee olevansa hip ja hop ja täten sitten saa niitä (yksinkertaisimpia) naisia.
Nykypäivänä on hyvä se että osataan ja saadaan ehkäistä, ettei jokaisesta idioottien yhtymisestä synny kusipäätä kakaraa. - laura*
paskainen nuoruus kirjoitti:
JA HAH HAH. Vai että nykypäivänä vasta joutuu valehtelemaan. Kautta aikain miehet ovat vetäneet vaikka millaisen paskapuheshow'n jos sillä vaan on irronnut toosanderia.
Sitä ollaan oltu hippejä, kommareita, kapitalisteja ja mitä milloinkin sen mukaan mikä on kulloinenkin muoti ja minkä avulla luulee olevansa hip ja hop ja täten sitten saa niitä (yksinkertaisimpia) naisia.
Nykypäivänä on hyvä se että osataan ja saadaan ehkäistä, ettei jokaisesta idioottien yhtymisestä synny kusipäätä kakaraa.Ei se olekaan uutta että miehet ovat valehdellakseen seksiä. Uutta on se ettei nykypäivänä suurin osa (ainakaan netissä lähestyvistä) miehistä vaivaudu edes valehtelemaan. Luulevat että rehellisyys maan perii eli kertovat suoraan että haluavat vain seksiä eivätkä vaivaudu avaamaan keskustelua mistään muusta aiheesta. Ovat ilmeisesti siinä luulossa että nainen syttyy siitä että mies haluaa seksiä.
Ei se ole olennaista ilmoittaako mies olevansa kommari, porvari vai uskovansa vaikka ufoihin. Sehän on keskustelunavaus. Ei kaikista asioista tarvi samaa mieltä olla, tärkeämpää on kyky ja halu keskustella. Jos se halu sitten johtuukin vain halusta saada seksiä niin ei sillä ole merkitystä ellei sen jlk enää tavata kuitenkaan. Nainenkin voi haluta pelkkää seksiä mutta onhan se kivampi harrastaa sitä sellaisen kanssa joka pystyy keskustelemaan eikä hokemaan vain sitä omaa tavoitettaan. Ja onhan se kivampi viettää romanttinen ilta keskustellen vaikka ufoista tai minkä aiheen mies onkaan valinnut, päätyä sen jlk sänkyyn eikä nähdä sitten enää ikinä kuin saada kuulla olevansa miehelle pelkkä pano heti alkuunsa. Ja vaikka miehestä näkisikin heti mikä on tavoite niin on mukavampaa harrastaa sellaisen miehen kanssa seksiä joka vaivautuu vähän näkemään vaivaa sen sijaan että lähettää ekassa mailissaan seksiehdotuksen ja munansa kuvan. - lolol
Miten niin "joutuu" valehtelemaan.
Kuka uhkaa aseella? - lolol
laura* kirjoitti:
Ei se olekaan uutta että miehet ovat valehdellakseen seksiä. Uutta on se ettei nykypäivänä suurin osa (ainakaan netissä lähestyvistä) miehistä vaivaudu edes valehtelemaan. Luulevat että rehellisyys maan perii eli kertovat suoraan että haluavat vain seksiä eivätkä vaivaudu avaamaan keskustelua mistään muusta aiheesta. Ovat ilmeisesti siinä luulossa että nainen syttyy siitä että mies haluaa seksiä.
Ei se ole olennaista ilmoittaako mies olevansa kommari, porvari vai uskovansa vaikka ufoihin. Sehän on keskustelunavaus. Ei kaikista asioista tarvi samaa mieltä olla, tärkeämpää on kyky ja halu keskustella. Jos se halu sitten johtuukin vain halusta saada seksiä niin ei sillä ole merkitystä ellei sen jlk enää tavata kuitenkaan. Nainenkin voi haluta pelkkää seksiä mutta onhan se kivampi harrastaa sitä sellaisen kanssa joka pystyy keskustelemaan eikä hokemaan vain sitä omaa tavoitettaan. Ja onhan se kivampi viettää romanttinen ilta keskustellen vaikka ufoista tai minkä aiheen mies onkaan valinnut, päätyä sen jlk sänkyyn eikä nähdä sitten enää ikinä kuin saada kuulla olevansa miehelle pelkkä pano heti alkuunsa. Ja vaikka miehestä näkisikin heti mikä on tavoite niin on mukavampaa harrastaa sellaisen miehen kanssa seksiä joka vaivautuu vähän näkemään vaivaa sen sijaan että lähettää ekassa mailissaan seksiehdotuksen ja munansa kuvan.Ehkäpä juuri fiksuimmat eivät valehtele, mutta jättävät tietyt asiat nostettaviksi pöydälle vasta jään murtamisen ja mukavan oloilun jälkeen, kuten tulisi.
- JaJa***
No kyllä se tyhmyys sieltä yleensä paljastuu.. Tai jos ei paljastu, niin olet saanut tasoistasi seuraa...
- lölö
Ei älykkyydellä ole mitään väliä kun toosaa haetaan!
- simasuuneiti
lölö kirjoitti:
Ei älykkyydellä ole mitään väliä kun toosaa haetaan!
Hmm.. siis mikset saa sitä "toosaa" ihan reilusti hakemalla seksiseuraa?
Aika avutonta, jos joutuu sen takia valehtelemaan. - laura*
lölö kirjoitti:
Ei älykkyydellä ole mitään väliä kun toosaa haetaan!
Hyvä! Jos haet vain "toosaa" ja olet tajunnut ettei sitä kannata kertoa suoraan ja sitä ennen voi vaihtaa pari ajatusta muistakin asioista, olet päässyt jo paljon pidemmälle kuin keskimääräinen miespuolinen toosanhakija netissä. Siitä hyvästä olet jo ansainnut palkinnoksikin vähän sitä mitä haet. Suurin osa nimittäin ei pysty puhumaan eikä edes sivuamaan mitään muuta aihetta seksi. Se on aika huonoa iskuyritystä, vaikea kuvitella että sillä tyylillä saa muuta kuin takoa päätänsä seinään.
Image is everything, netissä. - JaJa*
lölö kirjoitti:
Ei älykkyydellä ole mitään väliä kun toosaa haetaan!
Niin, sitä juuri, että se joka sulle toosaa tajuaa antaa, on varmaan yhtä "älykäs" kuin sinä itse...
- leopold.k
laura* kirjoitti:
Hyvä! Jos haet vain "toosaa" ja olet tajunnut ettei sitä kannata kertoa suoraan ja sitä ennen voi vaihtaa pari ajatusta muistakin asioista, olet päässyt jo paljon pidemmälle kuin keskimääräinen miespuolinen toosanhakija netissä. Siitä hyvästä olet jo ansainnut palkinnoksikin vähän sitä mitä haet. Suurin osa nimittäin ei pysty puhumaan eikä edes sivuamaan mitään muuta aihetta seksi. Se on aika huonoa iskuyritystä, vaikea kuvitella että sillä tyylillä saa muuta kuin takoa päätänsä seinään.
Image is everything, netissä.Kyllä, joska ennenkuin nainen antaa, hän tahtoo kokea olevansa turvassa ja että mies ei ole mikään kaheli. Ja tämä ei oikein usein onnistu jos heti alkuun alkaa puhua nussimisesta kun sillä ei noin normaalisti ole tapana aloittaa keskustelua.
- rehellinen nainen
säälittäviä valehtelijoita. itsepähän kärsitte yksinäisyydestä tyhmyytenne takia.
- sowinistisika
Itse mainostan rehellisesti että olen vanhoillinen mitä tulee sukupuolirooleihin. Hyvin on irronnut. En missään nimessä haluaisi mitään Abun ja Pabun panemia naisia.
- 2662
Mainitsin äänestäväni Pekka Haavistoa ja nainen oli heti kehräämässä ja ilta päättyi sänkyyn. Oikeasti äänestän tietysti Soinia.
- lolol
Miksi haluat viestejä mainitsemiltasi tyhmiltä ämmiltä?
Oletko itsekin tyhmä?
Totta! Olisi ainakin jokin joka yhdistäisi.- luty
Tyhmiltä saa tosaa ja sitten ne voi unohtaa.
- luty
luty kirjoitti:
Tyhmiltä saa tosaa ja sitten ne voi unohtaa.
*toosaa
- leopold.k
Mitenköhän toimisi 'vihaan tasa-arvoa'
Nuo kaikki 'vastustan epäoikeudenmukaisuutta' yms. on minusta oikeasti aika hauskoja kyllä :) Mutta ehkä ne voi hyvinkin toimia.- P. Ruusunen
Kokeile sellaista kuin "vihaan tasa-arvoa, minun mielestäni naisen tulee olla pomo". Suurin osa naisista nauraa perseensä irti, mutta joku yksinkertaisempi saattaa ottaa sinut tosissaan ja innostua...
- joomanjoo
Kuolematon iskurepliikki nettiprofiilissa on "pidän syvällisistä keskusteluista".
Siis oikeasti, eihän yksikään mies oikeasti pidä syvällisistä keskusteluista!
Kerran yksi nainen tahtoi välttämättä keskustella puhelimessa ennen treffejä. Nainen puhui ja puhui varmaan 2 tuntia putkeen. Minä laitoin puhelimen kaiuttimelle ja sanoin välillä "joo".
Puhelun jälkeen nainen sanoi, että ihanaa kun mies osaa keskustella. Sanoin siis viimeisen 1.55 minuutin aikana 30 kertaa "joo".
Kävin sitten kerran panemassa ja heitin prepeid liittymän roskiin.- Harasoo vaan!
Eli loppujen lopuksi suominainen ei haekaan älykköjä vaan perusjammuja jotka osaa kääntää ruuvia. Ja piereskellä sohvalla.
Ikävää....
Itse haluan naisen joka osaa olla hauska ja keskustella kaikesta innokkaasti. - niin varmaan
Harasoo vaan! kirjoitti:
Eli loppujen lopuksi suominainen ei haekaan älykköjä vaan perusjammuja jotka osaa kääntää ruuvia. Ja piereskellä sohvalla.
Ikävää....
Itse haluan naisen joka osaa olla hauska ja keskustella kaikesta innokkaasti.Sen kun näkisi. Olen puhelias ja kirjoittavainen nainen, ja olen huomannut että sitä kammotaan. Lisäksi jos heitän tsoukkia niin miehet suuttuvat ja loukkaantuvat siitä että nainen käyttää huumoria, kun huumori ja sen taju on varattu yksinomaan miehille...
- joojoojoojoooooo
Joo :)
- Harasoo vaan!
Wautsi... ainakin minun mielestä oot juuri kiva! :)
Niin oon mies - jhkhk
hjkh
- ert2345rq23
mutta näin nainen onnistuu seuranhaussa: Miehelle pitää valehdella seuraavat asiat.
-"ei metsästyksessä ole mitään vikaa"
-"naisen töitä ovat siivous, tiskaus, lastenhoito, ruuanlaitto, imurointi jne. Miestentöitä on golf, tv:n katselu ja etenkin tietokonepelit ja netti"
-"mies saa tulla ja mennä miten tahtoo parisuhteessa. Nainen on kotona hoitamassa lapsia."
-"pojat on poikia"
-"feminismi on oksettavaa. Ne on jotain lesboja kuitenkin kaikki. Mä kannatan miestenvaltaa aina."
-"Tasa-arvo armeijan suorittamiseen! Sama velvollisuus naisillekkin käydä armeija!"
jne. muuta roskaa tuutin täydeltä.
- .. .
Hyvät Herrat. toiveenne on kuultu, tässä toivelistanne mukaisia kohteita:
-urheilullista,
-oikesti lihaksikasta,
-kestävää,
-kapeat lanteet ja uhkeat reidet
-kannikat kuin gasellilla
-itsensä kaltaista,
-ei menkkoja, eikä meikkiä
http://www.youtube.com/watch?v=pnjQuDwRDMA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832