Tapasimme kun olimme jatkoilla kaveriporukalla. Kaverit väitti että hän muka vaikutti kiinnostuneelta minuun ja yritti tutustua. Itse käyttäydyin aika neutraalisti, en huomannut asiaa. Jatkoilta selvittyäni huimasin että hupparini jäi kys henkilön luo.
Tiedustelin yhteiseltä tuttavalta hänestä, ja jätkä oli lähtenyt reissuun.
No parin viikon päästä hommasin miehen nron ja pyysin , voinko hakea jossain vaiheessa hupparin.
Hän vastasi että toki, tänään on vaan menoa.
Miten "pokaan" hänett?
Voinko vaan ilmestyä ovelle ja tokaista "lähetkö kahville"? Pelästyykö ujompi mies tällaisestä. Vai yritänkö vaan flirttailla että tämä tajuaa?
Käverini ehdotti että pyydä suoraan kahville ja pyydä että tuo sen hupparin samalla...mutta mielestäni se olisi töykeää.
Neuvokaas miehet
Miten lähestyä ujompaa miestä
7
710
Vastaukset
- m26
Suoraan vaan, ei se pahastu vaikkei oliskaan kiinnostunut. Pyydät tosiaan vaikka hupparin tuomisen varjolla kahville tai sit sitä hakiessasi kysäiset oisko halua vielä tavata muuten.
- Mies24v
En ymmärrä, miksi pitäisi olla aina niin vaikeaselkoinen ja vain viestittää pieniä juttuja ja odotella, että toinen huomaisi. Etenkään kahden kesken. Harvempi mies siitä kipsiin menee jos tullaan suoraan kysymään ulos.
Varsinkaan ujompien tapausten kanssa en todellakaan lähtisi millään pikkuflirtillä kokeilemaan, koska vaikka kyseinen henkilö jonkun viestin sattuisi huomaamaan on hyvin todennäköistä ettei hän tee asialle mitään, tai olettaa että on tullut vain tulkittua väärin. Edellinen vastaus sisältääkin jo pari ihan käyttökelpoista tapaa jatkoa ajatellen.- e5y6jt7uktyil
Erittäin hyvä vastaus, komppaan.
- kreoapz
kannattaaa juosta jätkän kimppuun ja sitten tutustua häneen
Se toimii, paitsi että mustelmia tuleee-.- - nainen23v.
kun menet hakemaan hupparia ota viinipullo mukaan ja jää miehen kanssa siemailemaan :) tai sitten kysy lähtisikö hän drinkille.
- Mies24v
Ei hassumpi idea tuo viinipullon kanssa piipahtaminen. Tosin saattaa hyvä idea kuivua kasaan, jos miehellä onkin jotain peruuttamatonta menoa juuri samalle päivälle ja odotti vain pikavisiittiä. Täytyy sanoa, että ainakin itseeni tekisi suuren vaikutuksen tuonkaltainen tempaus.
Olisi kiva kuulla joskus aloittajilta miten näissä jutuissa on käynyt...
- Sunder
Tuo viinipullon kanssa ilmestyminen olisi kyllä aivan loistava tempaus!
Ja tosiaan, kuten jo mainittukin, niin mikäli kyseinen mies on todellakin vähääkään ujo tai itsestään epävarma on hienovarainen flirttailu se mikä ei takuulla toimi, itsekin itsestäni epävarmana ihmisenä mikäli edes ymmärtäisin toisen flirttailevan, todennäköisesti kuvittelisin tulkitsevani asiaa aivan väärin. Suora ehdotus taas toimii paljon paremmin, eikä pelkkä ihmisen kahville pyytäminen, tehdään se millä varjolla tahansa ole koskaan töykeää. :) Mikäli kyseessä on todella ujo mies, saattaa tuo suora ehdotuskin tietysti vaatia vielä pientä suostuttelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826