Maailman paras Naisartisti Ravelin kimpussa
13
57
Vastaukset
- husaari palstalla
Martha Nobel -gaalassa:
http://www.youtube.com/watch?v=BlLd1NyMrm4- klasarimuusikko
Martta on kypsynyt sitten nuoruuden vimmansa, mutta iloksemme tallella on vanha tuttu terä.
- Leidi Gagga
klasarimuusikko kirjoitti:
Martta on kypsynyt sitten nuoruuden vimmansa, mutta iloksemme tallella on vanha tuttu terä.
Motivaatio Martalla tallella. Hyvä niin.
- mielibidee
Tuo on kyllä hieno esitys.
- qwerty
mielibidee kirjoitti:
Tuo on kyllä hieno esitys.
Koskas kyseinen stara on viimeksi ollut Suomessa?
- Leidi Gagga
qwerty kirjoitti:
Koskas kyseinen stara on viimeksi ollut Suomessa?
Joskus 70- tai 80-luvulla, veikkaisin. Ellei peräti 60-luvulla.
- Leidi Gagga
Leidi Gagga kirjoitti:
Joskus 70- tai 80-luvulla, veikkaisin. Ellei peräti 60-luvulla.
Heti Martta Suomeen, konsertinjärjestäjät ohoi!
- kyltymätön
Maailman paras naisartisti milloin kenenkin kimpussa... onko se nymfomaani?
- Miss Blue
Miss Argerich oli Suomessa Korsholman juhlilla 1992 ja hän soitti "erittäin lupaavasti" mm silloisen pianistipartnerinsa Alexandre Rabinovitchin kanssa (esim Rach "Symphonic Dances" tai Ravel "La Valse"), samoin kuin Miss Davidovich kanssa (mm Rach "Suite N 2"). Hän soitti myös Dmitry Sitkovetskyn kanssa Beeth viulusonaatteja (esim c-molli) ja Borodin-kvartetin kanssa Schumannin pianokvinteton. Valitettavasti ei yhtään sooloesitystä ! Mutta koska tunnen kys. henkilön, pyydänkö hänät Suomeen taas???
- klasariopiskelija®
Pyydä heti! Martta rulaa! :D
- muu-sikko
Argerich saattaisi hyvinkin olla kiinnostunut soittamaan konserttitalossa...
Kerro terveisiä, että haluamme hänen soittavan min. kaksi (2) kokonaista pianokonserttoa, koska olemme a) ahneita ja b) koska hän on laiminlyönyt meitä niin julmasti niin kauan!
Teokset voisivat olla vaikka:
- Ravelin G-duuri (jumalainen Tukholman esitys) tai joku Beethovenin 1-3 konsertoista.
- Prokofjevin 1. konsertto - hän opetti
muu-sikko kirjoitti:
Argerich saattaisi hyvinkin olla kiinnostunut soittamaan konserttitalossa...
Kerro terveisiä, että haluamme hänen soittavan min. kaksi (2) kokonaista pianokonserttoa, koska olemme a) ahneita ja b) koska hän on laiminlyönyt meitä niin julmasti niin kauan!
Teokset voisivat olla vaikka:
- Ravelin G-duuri (jumalainen Tukholman esitys) tai joku Beethovenin 1-3 konsertoista.
- Prokofjevin 1. konserttomyös muo kurssillaan pohjois-Italiassa loistavasti Rahmaninovin 3. konsertossa joten käykö vaihtoehtoisesti että jos suostuu soittamaan sen, silloin ei tarvii toista konserttoa ollenkaan ? Mutta jos tarvii niin täytyy miettiä noita mainittuja tai miten olisi Schumann, Prokofjev 3, Chopin 1 yms ?? Palkkiovaatimuksesksi veikkaisin 20.-25.000 euroa mutta se järjestynee?
- Tukirahajenkka
hän opetti kirjoitti:
myös muo kurssillaan pohjois-Italiassa loistavasti Rahmaninovin 3. konsertossa joten käykö vaihtoehtoisesti että jos suostuu soittamaan sen, silloin ei tarvii toista konserttoa ollenkaan ? Mutta jos tarvii niin täytyy miettiä noita mainittuja tai miten olisi Schumann, Prokofjev 3, Chopin 1 yms ?? Palkkiovaatimuksesksi veikkaisin 20.-25.000 euroa mutta se järjestynee?
Kyllä tukirahoista aina sen verran lohkeaa. Ostakaa sille myös uusia päntsyjä, joita se voi sitten heitellä klasariopiskelijalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899