Huonojen kokemusten vaikutukset

Sinkkuna jo pitkään

Tiedättekö että on yksi tapa pysyä sinkkuna varsinkin miehenä ja se on se että ei jaksa iskeä naista tai rasittaa ajatus koska kokemukset koko toiminnasta ovat huonoja.
Eikä pelkästään omalta kohdalta vaan myös muiden.

Olen huomannut että tutustuminen naisiin on tullut yhä vaikeammaksi, mutta pitäisi vain jaksaa koska ikää on jo kolmekymmentä ja muuten menee vuosia ohi sekä mahdollisuuksia nuoriin naisiin.

Jossakin vaiheessa sitä etsi naisia ja kiinnostuksenmerkkejä tarkkaili, mutta nyt ollaan siinä pisteessä että en oikeasti tunnista voisiko nainen olla kiinnostunut vai ei vaikka avoimesti flirttailisi.

Enkä ole mikään korviaan luimisteleva otus vaan seurassa seurallinen ja aika usein minulle naiset hymyilee sekä kattelee. Tulen heidän kanssaan toimeen, mutta epävarmuus ei siis itsestäni vaan heistä, painaa.

Jonkun pitäisi lyödä todennäköisesti halolla päähän että tajuaisin että joku olisi kiinnostunut oikeasti eikä vain pelailisi sekä että tässä ei ole taas joku onnenonkija jonka motiivit suhteeseen ovat sitä ja tätä.

Tietysti jos jaksaisi iskeä naisia joka paikassa niin ehkä jotain löytyisi, mutta en koe sitä lainkaan omaksi hommaksi. Kun olen ystävällinen ja mukava naisia kohtaan niin minuakin kohdellaan yleensä samoin enkä osaa tulkita josko jotakin voisi muuten kiinnostaa. Tuskin yleensä, kun en ole mikään seksikäs ilmestys.

Onko muilla vastaavaa tapahtunut että tosiasiassa aikaisemmat huonot kokemukset tai vaikka täydellinen kokemusten puute ajaa pois vastakkaisen sukupuolen luota?

Enkä valita tässä naisista mitään, miehen roolihan se on lähestyä, en vain osaa sanoa kuka on oikeasti kiinnostunut ja kuka vain ystävällinen enkä hippaleikkejä jaksa leikkiä enää.

0

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

        Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
        Kotimaiset julkkisjuorut
        124
        2100
      2. Stepuli itkee facessa

        Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        133
        2009
      3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

        Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        210
        1817
      4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

        Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        258
        1491
      5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

        Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1397
      6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

        Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
        Maailman menoa
        541
        1142
      7. Minä menetän sinut kokonaan

        Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
        Ikävä
        50
        992
      8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

        Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
        Kotimaiset julkkisjuorut
        115
        936
      9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

        Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
        Maailman menoa
        348
        921
      Aihe