Meillä on hyvin tiukkaa taloudellisesti, tai ainakin oli.
Olin ryyppäämässä erään vanhan ystäväni kanssa tuossa pari viikkoa sitten, hänellä on rahaa kuin roskaa, mutta naama kuin tunkiorotalla.
Eli toisinsanoen hän on puutteessa elävä vanha runkkari.
Minulla puolestani on kaunis vaimo, mutta olen rahan puutteessa.
Eli toisella on päinvastainen tilanne kun toiselle.
Mietimme siinä sitten, että miten me ratkaisemme ongelmamme, ja kuten arvata saattaa, saimme kuningas-idean.
Sovimme että yksi yö vaimoni kanssa tulisi maksamaan 500euroa(joka on ihan mitätön summa tälle kaverilleni)
Sitten oli vielä se ongelma, että piti saada vaimo huoraamaan. Minun oli pakko valehdella hänelle omasta taloudellisesta tilanteestani, saada hänet uskomaan ettei ole muuta vaihtoehtoa. 500euroa on kuitenkin helvetisti rahaa.
Sain hänet sitten lopulta suostumaan tähän diiliin, niin että jaamme tuotot 50/50
Valehtelimme myös että kaverini on valmis maksamaan kolmesataa=hän saa 150, minä saan todellisuudessa 350€.
Nyt vaimoni on myynyt itseään kaverilleni useaan kertaan ja taloudellinen tilanteenikin alkaa vihdoin näyttämään kohtuulliselta, saanhan enemmän kuin kaksi kolmasosaa tuotoista.
Ei tähän oikein muuta voi sanoa kuin että tyhmä huora.
Naiseni myy itseään
3
2499
Vastaukset
- Wish15+3
Eihän tähän oikein muuta voi sanoa kuin että tyhmä provo tai todella kusipää mies. Olet varmasti vaihtoehto yksi, koska vaikka mitä tapahtuu maailmalla, en osaa kuvitella että joku käyttäytyisi noin. Se ois säälittävyyden huippu, siis niin huippu että!
- Ruma sonni
Taitaapi olla, että se "ruma tunkiorotta" on oikea epeli panemaan, ja vaimosi antaisi hälle vaikka ilmatteeks, nyt kun on päässyt oikein vauhtiin ;)
Varohan ettet jää pian kokonaan ilman, sekä naista että rahoja! Katsos kun me miehet ehkä haluamme että nainen on kaunis, nainen taas voi viehättyä rumastakin miehestä, ainakin jos tällä on rahaa ja valtaa, ja osaa vielä kunnolla pannakin!
P.S: Kannataa myös tsekata sellainen elokuva kuin "Vain yksi yö". - paskahousu on ap
et sitten itse viitsi töihin mennä? pummi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6062436Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4131945Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H231780Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641458JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191426- 651301
- 1221194
Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka22960Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16948Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66853