VAROITUS: Älä luovuta kirosanaasi kenellekään

pus-kis

Hei ML- palstan käyttäjät,

Joillekin ML- palstan käyttäjille on lähetelty yksityisviestejä, joissa muiden palstojen käyttäjät muka ML- palstan käyttäjien nimissä, ontuvalla suomella, kertovat mitan olevan täynnä ja pyydetään luovuttamaan käyttäjän henkilökohtainen kirosana. Tämä viesti ei ole siis Suomi24:n ML- palstan käyttäjien lähettämä.

Ohjeemme ML- palstan käyttäjille on, että ÄLÄ KOSKAAN luovuta henkilökohtaista kirosanaasi kellekään ulkopuoliselle, edes jollekin toisen Suomi24- palsttan kirjoittajalle. Näihin viesteihin ei kannata vastata millään tavalla, sillä niillä pyritään vain kalastelemaan henkilökohtaisia tietoja.

Mikäli olet luovuttanut kirosanasi kalastelijalle, vaihda kirosana välittömästi kaikkiin viesteihisi tästä eteenpäin. Alla linkki auttamaan vaihdossa.

http://hiki.pedia.ws/wiki/Kirosana

Terveisin,
pus-kis
Suomi24

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no voi perkéle!

      oho...

      • Muuta elä virka. Stna.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4784
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3932
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3830
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      115
      2236
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1356
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1268
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      165
      1264
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      524
      1118
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    Aihe