Kuulin muutama päivä sitten uskomattoman, mutta tositarinan. Muuan sinkkunainen (38 v) on odottanut tosirakkauttaan 24-vuotiaasta asti ja on edelleen neitsyt, koska ei ole halunnut ketään muuta kuin tämän yhden tietyn miehen. Muihin ei ole vilkaissutkaan. Tämä hänen tosirakkautensa (häntä muutaman vuoden vanhempi) on myös edelleen sinkku ja mahdollisesti kokematon hänkin. Ovat olleet työkavereita nuorista asti ja ovat edelleen. Nainen ei kaikkien näiden vuosien aikana ole uskaltanut tehdä aloitetta, koska on niin varma, että saisi kuitenkin pakit. Yhä edelleen hän odottaa, että mies jonain päivänä huomaisi hänet muunakin kuin kollegana. Sanoo, ettei voi tunteilleen mitään.
Vuosisadan rakkaustarina vai tyhmyyttä?
5
122
Vastaukset
- :)))
Mies joka etsii tosirakkauttaan on tällä palstalla konservatiivinen phirviö ja paha ihminen. Jokaisen hyvän ihmisen velvollisuus on nussia kaikkia niin paljon kuin sielu sietää ilman tunteita sanovat palstan naiset ja miksemme siis uskoisi heitä.
Eiväthän miehet tuollaista naista tuomitse, koska uskovat vielä rakkauteen mutta rakkauteen kykenemättömät toiset naiset kylläkin.Älä viitsi. Konservatiivit yleensä haluavat kontrolloida myös muiden elämää. Minua ei voisi vähempää kiinnostaa jos joku esim. haluaa harrastaa seksiä vasta avioliitossa. Outoahan se on mutta jokaisen yksityisasia.
- 09
Kyllähän tuollaisen lukiessaan toivoo, että tarina päättyisi romanttisesti. Mutta vuosisadan rakkaustarina vai tyhmyyttä... vain aika ratkaisee ;)
- plääääh.
En usko että on kovin suurta rakkautta jos ei kerran mitään pistä tekemään sen eteen, että vois oikeesti olla toisen kanssa.
Typeryyttä on odottaa että muut tekevät asioita puolestasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5581216- 531135