14-vuotiaalle kesätyö espoosta?

14vee

mistä pitäis hakea? saako tämän ikäsenä töitä?

Ideoita?

2

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 14vuotiass

      mistä saisin töitä oon vasta 14... onks mun ikäsille mitään kesä töitä. osaan olla lastenvahtina, maalata, puutarhatöitä, ulkoiluttaa koiria ym.
      Jos tarviitte jotain noista^^^ niin vastakaaa :) jaja pienin palkka mulle olis sitte 10 euroa päivässä :) ei oo paljoo :)

    • 2+5=7

      Mä kans 14 v ja espoosta kesätöitä haluisin, mutta siinä on just se että ei kukaan ota 14v:itä :( Pari kaveriini menee kesätöihin, mutta ne menee toisen heistä vanhemmille kesätöihin :( Mullei oo mitään tämmösii suhteita joidenka kautta voisin päästä mut yritän silti hakee :( Parempi sekin että oon yrittäny enkä oo päässy kuin etten oo yrittäny ollenkaan... :( :) Osaisko joku suositella jotain osoitetta tai onko jollain kokemusta jostain kesätyöstä johon jo 14 vuotiaskin voisi päästä? :) Parempi että annatte väärää tietoa kuin ettei kukaan vastaa mitään :)!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      248
      4078
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      128
      2343
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1491
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      968
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      129
      958
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      949
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      335
      889
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      867
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      790
    Aihe