Kelpaisko 72kg/172cm mies mitoiltansa teille, vai olisiko lyhyt ? tai jtn muuta ?
Kelpaisko 72kg/172cm mies sinulle ?
17
402
Vastaukset
jospa hankkisitte itsetunnon.
- e5j7ue67jrk8u
72,24kg oltava ja 172,76cm
joten et kelpaa - Et!
Jatka vaan Nuoret/keho -palstalla, joku voi hyväksyäkin siellä
- 23o34349
kelpaisit ehdottomasti jos luonne ja muut asiat olisivat kohdallaan :)
- tytsy173cm
Tietysti jos rakastuisin sinuun!
- Lumikki33
No jaa jos todella tarkoitat että onko nuo hyvät mitat niin eiköhän kelpais mulle ainakin,tosin tykkään pidemmistä miehistä kun itse aika pitkä.. Mutta muuten vaikea sanoa,yhtä hölmö kysymys kuin jos itse kysyisin että kelpaisiko tällainen 33v nainen jolla siniset silmät,musta pitkä tukka ja hymykuoppa. Se nyt ei kuitenkaan kerro minusta paljoakaan ihmisenä :)
Minä kelpaan sille jolle kelpaan,en itse ainakaan lähtisi sitä noin kyselemään..jos seuraa etsit? - riippuen..
Riippuu aikalailla siitä kuinka kannat itsesi, jos kävelet hartiat lysyssä ja pyytelet anteeksi olemassa aloasi, nii tuskin kelpaisit, mutta jos asenne on kohdallaan ja ryhti suora voisit kuvaksen perusteella sopia. Kuvauksesta kuitenkin kävi ilmi ettet ole "pystyyn jäätynyt pulkannaru"
Toisaalta luonne on taas asia erikseen, mutta aluksi kyllä kiinnitetään huomio ulkoiseen olemukseen, jos ei ihmistä tunne entuudestaan. (tätä ei kukaan voi kiistää) - rrrrrrrrrrrrr
Koon puolesta kyllä, olen pienemmänkin miehen kanssa seurustellut. Itse olen 166-senttinen.
- mej
Ei tuollaisella ruikulla kääpiöllä tee mitään.
- -valkonoita
Jos miestä katsoo vain mittoina (kuten oletettavasti nettideiteissä yms) niin eihän nuo nyt niin ihanteellisia mittoja ole, MUTTA minulla on esim. kollegana aivan todella hurmaava ja sexy mies joka on korkeintaan minun mittainen (166cm) ja todella hoikka. Jos ei olisi työkaveri ja jos olisi vapaa, niin todellakin kelpaisi ;-)
- -valkonoita
Niin ja tietysti jos olisin itse vapaa_ tarkoitus oli mainita tuo ensin , mutta taisi taas tulla tuo kuuluisa Freudilainen lipsdahdus...
- Mies 186 cm
Outoa pään aukomista tässä ketjussa avaajalle. Liekö miehet asialla?
Kyllä niitä on myös lyhyitä naisia, joten sieltä löytyy sinullekin avaaja oma "kappale".
Muista tämä: Kaikkein tärkeintä naisen iskemisessä on "asiallinen supliikki". Tämä ei siis tarkoita mitään hölöhölöä, joka taas on erittäin rasittavaa.- 46je57r6k
Kysehän on provoketjusta.
Tuskin kukaan nyt noin tyhmä on että pituus ja paino sanelisivat kelpaako vai ei? :D
ja jos on niin se ongelma ei silloin ole noissa mitoissa.
- janiza.riikonen
ite oon mies parahaassa iässä paino 80kg pituus 188cm ja asenne omasta mielestä kohdallaan en ole itseni mielestä mitenkään itsemielinen ehkä enemmän ujo ja harrastan kuntosalilla käyntiä päivittäin lenkkeilyä
- suudellaanko
kelpaisit hyvin ,ite oo 95kg/ 172cm mies.ja karvainen
- ruipelo
Ei kelpaa. 81/174 kelpaa.
- Vaimo
Ei kiitos, mulla on jo sellanen :).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921