Iskeminen on yksinkertaistettuna prosessina seuraava:
- Lähesty kiinnostavan (ja sopivantasoisen) oloista naista rennon itsevarmasti..
- Luo vähintään jonkinlainen yhteys naiseen
- Ehdota poistumista johonkin paikkaan, jossa voi harrastaa seksiä.
- Toista tämä niin kauan että onnistuu.
Jos ajatellaan kovin tunteellinen tai tunteitaan huonosti hallitseva mies tuohon paikkaan, niin luultavasti pelko menee peppuun jo lähestymisvaiheessa. Vähintään useamman kerran samaa toistettaessa alkaa menee usko itseen, ja kohta miespolomme surkuttelee itseään kotona juoden mallasjuomia kiihtyvällä tahdilla.
Tulee mieleen kaksi mahdollisuutta, miten mies voi välttää tämän itsesäälissä rypevän vatkulin kohtalon, eli joko:
Miehen pitää olla riittävän kypsä, ja pystyä laittamaan asiat laajempaan kuvaan niin, että ikävät takaiskut näyttävät mahdollisimman positiiviselta. Kehityskohteilta, politiikan ja markkinointipäälliköiden kielellä.
Toinen vaihtoehto on, että mies ei nakkaa pask*akaan. Jos mies on lähes tunteeton, joko riittävän monien lähestymisten turruttama, tai jo alunperin aika lailla toisista piittaamaton, hän ei välitä runsaista pakeista. Eikä myöskään naisten tölväisyistä, tai pienistä kiusotteluista nyt varsinkaan.
Ryhdy tunteettomaksi vonkaajaksi! Tai kypsyttele itseäsi, mutta se kestää piiitkään.
Ja ei, tässäkään ei ehdoteta että naiset muuttuisivat, koska eivät ne muutu. Niistä vain löytyy erilaisia yksilöitä ja eri happamuusasteita.
Tunteeton mies vie naisen
Viileä mies
5
173
Vastaukset
- Kova lienee
kohtalosi :DD
- Mihin?
Vie mihin? Alttarille vai?
Tuo taktiikka toimii pilkun jälkeen, johonkin epätoivoiseen naiseen.
En kyllä ole koskaan todistanut vonkauksen tehonneet muihin.- ap
Tilan ja ajan säästämiseksi tuossa ei oltu tietenkään yritettykään esittää mitään pläniä siihen, millä naisen saisi kiinnostumaan.
- järki käteen
Mies ei saa ainakaan minulta yhtään mitään tuolla periaatteella. Pidän vain pelimiehenä ja olen surullinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708