Korvakorut miehellä

Mika42

Olen 42v mies ja minulla on kultaiset pienet korvarenkaat molemmissa korvissa. Joskus käytän myös nappikorviksia jne... Olen käyttänyt oikeassa korvassa korua noin 6vuotta ja nyt sain vaimoltani synttärilahjaksi uudet korvikset ja kävin ottamassa reijän myös vasempaan korvaan. Itse tykkään kun on korut molemmissa korvissa, mutta työpaikalla on tullut haukkuja mm. naiseksi on nimitelty ,samoin vaimoni isä ei siedä miehellä korviksia jne. Mitä mieltä olette, sopiiko tämän ikäiselle miehelle korvakorut? ja miten pitäisi suhtautua työpaikalla naiseksi haukkujiin? Omasta mielestä korvakorut sopii miehelle yhtähyvin kuin naisellekkin.

13

11941

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pierced

      Ilman muuta korut korviin, jos siltä tuntuu!

      Jos joku hädissään sanoo naiseksi tai muuten vittuilee niin voipi hyvin perustellusti olettaa kaappihomouden piilevän taustalla.

      Niin se vaan on. Sori. :)

      • Jaana

        Ei ikä ole esteenä korvakorujen käytölle. Omalla miehellänikin on korvakoru ja on sinun kanssa lähes samanikäinen. Minun mielestä se on seksikästä vaan jos miehellä on edes hiukan naisellisia piirteitä. Älä ainakaan ota toisten takia niitä pois! Meitä on monta naista joiden miehet käyttävät korviksia.


      • Pojkke
        Jaana kirjoitti:

        Ei ikä ole esteenä korvakorujen käytölle. Omalla miehellänikin on korvakoru ja on sinun kanssa lähes samanikäinen. Minun mielestä se on seksikästä vaan jos miehellä on edes hiukan naisellisia piirteitä. Älä ainakaan ota toisten takia niitä pois! Meitä on monta naista joiden miehet käyttävät korviksia.

        Ikä ei tosiaan oon mikään kriteeri tässä, eli ihan turha miettiä sitä. Toisia ny ahistaa millon mikäkin...


    • joku vaan

      ...on vaan taantumuksellisia-verenimijä-imperialisti-riistoporvareita!!!!!
      Kaikilla edistyksellisillä MODERNEILLA miehillä on korviksia!!!!!!!!

    • Joro3

      Hyvä, että sinunkin ikäisesi käyttää korvakoruja haukuista huolimatta!

      Itse olen 18-vuotias poika ja hankin vuosi sitten molempiin korviin yhdet reiät. Nyt roikkuu sitten 2cm halkaisijaltaan olevat kultarenkaat molemmissa ja kovasti on kehuttu, että tuo komeampaa ulkonäköä.

      Kesätöissä sain itsekin kuulla tuosta neidiksi haukkumisesta, mutta vain naurahdin pilkallisesti ja annoin juttujen mennä ohi korvien.

      Kyllä, korvakorut sopivat vanhemmilleki miehille. Olen nähnyt 70-vuotiaitakin miehiä joilla on korvakorut ja kieltämättä se tuo omanlaista persoonallisuutta. Myös itselleni se antaa vanhemmasta miehestä kuvan, ne korvakorut, että on avoimempi ajatusmaailmaltaan ja uskaltaa olla erilainen!

      Älä välitä niistä kommenteista. Eiväthän nuo haukkujat kuitenkaan voi päätökseesi vaikuttaa. Ovat kateellisia, kun itse eivät uskalla olla erilaisempia.

      Niin ja jo muinoinhan on ollut miehillä korvakoruja, merirosvoilla on ollut korvkoruja, Amerikan alkuasukkaillakin ja vaikka Buddhalla sekä monella intialaisella uskonnollisella suurmiehellä.

      Ovatko nämä sitten olleet jotenkin neitejä? Eivät, tuo korvakoruttomuus miehellä on vain yhteiskunnan ajan kanssa muokkaamaa propagandaa, vähän kuin se, että miehillä pitäisi olla lyhyet hiukset ja tatuoinnit ovat vain rikollisille! Kuitenkin voin ylpeänä sanoa omistavani hiukset puoleen selkään sekä tatuoituna on koko selkä, kädet ja rinnus. Enkä sen pahempi ihminen ole kuin muutkaan! Itse asiassa tyttöystäväni jopa pitää miehellä korvakoruja, pitkiä hiuksia ja tatuointeja seksikkäänä.

      • Roskaväen_tyyliä

        Korvakorut miehillä, ties mitkä nenärenkaat ja muut lävistykset molemmilla sukupuolilla, tatuoinnit ja kummalliset hiustyylit, samoin kuin esim. tupakointi ja kadulle kuseminen ovat alemman yhteiskuntaluokan, ns. WT:n tapoja, ei niitä vakavasti otettava väki harrasta.


      • kannatan
        Roskaväen_tyyliä kirjoitti:

        Korvakorut miehillä, ties mitkä nenärenkaat ja muut lävistykset molemmilla sukupuolilla, tatuoinnit ja kummalliset hiustyylit, samoin kuin esim. tupakointi ja kadulle kuseminen ovat alemman yhteiskuntaluokan, ns. WT:n tapoja, ei niitä vakavasti otettava väki harrasta.

        Samaa mieltä!


    • kopoma-d

      olen tasan 10v. vahempi sain synttärilahjax vas. korv kultaisen korvarenkaan kovasti olen itse/ulkopuoliset pitäneet siitä"on jopa kehuttu kuinka hyvin se käy profiliini

      • killitin

        Neiti.


    • Anonyymi

      Neiti

    • Anonyymi

      Toisten ulkonäköä ja pukeutumista pilkkaavat ovat itse huonon itseluottamuksen omaavia surkimuksia joilla on usein muitakin ongelmia.

      • Anonyymi

        Onko noin, vai onko äiti niin sinulle opettanut kun olet joutunut pilkan kohteeksi?


    • Anonyymi

      Vanhemmatkin opetti mutta ennenkaikkea oppia on tullut itse elämästä. Saavuttaa enemmän kun osaa käyttäytyä ja keskittyä toimimaan niiden asioiden puolesta jotka kokee hyviksi ja ei vahingoita ketään eikä mitään.
      Sitä kun noudattaa niin pääsee pitkälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      58
      1616
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      133
      924
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      742
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      598
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      529
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      456
    Aihe