Pitäiskö vielä...

KS

kerran aloittaa parisuhde,niin monta kertaa on tullut takkiin.

6

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arru- 90

      Miksi?
      Siis aloittaa taas uusi suhde?

      Siksi kun "niin on tapana" ja kun kaikki muutkin?
      Vai siksi että tosissaan sitä haluat?

      Mieti mitä oikeasti haluat, sinä, eikä ympäristön paineet ja esimerkki!

      Itse en tällä hetkellä ole parisuhteessa enkä juuri nyt edes halua. Tuntuu ettei nyt ole oikea aika eikä hetki.
      Annan itselleni aikaa, olen vaan omillani ja itsekseni ja jos jossain välissä tuntuu sille, tosissaan haluan sitä, voin ajatella myös uutta kumppania.

      • KS

        Kyllä sitä vaan kaipaa toista ihmistä,aikaakin on jo vierähtänyt edellisestä kerrasta lähes vuosi.


    • i will wait for y

      Sama täällä, takkiin on tullut ja rajusti. Mutta vielä uskon aitoon rakkauteen. Elämän tarkoitus on rakkaus. Olen ajatellut, että minun on täytynyt oppia monta asiaa, ehkä nyt olen valmis rakastamaan aidosti. On niin harmi, että jos elämässä on vaikeuksia esim. lapsuudessa tai nuoruudessa, ne sitten vaikeuttavat suhteiden muodostamista. Se jota tavallaan eniten tarvitisisi rakkautta, saa sitä monesti vähiten. Mutta onneksi voi oivaltaa asioita ja kulkea eteenpäin oman itsen tuntemisessa, arvostuksessa jne. Jossain hän on, minunkin, sinunkin ihmisesi.

      • KS

        Siis samanlaisii kokemuksii,totta kyllä se varmaan jossain "prisessa" piilottelee.


    • Mor Hubro

      ....ja se prinsessa voi tulla vastaan missä ja milloin tahansa!

      Älä yritä "pakottaa" sitä tapahtumaan, älä ripustaudu kehen tahansa. Kuuntele sydäntäsi, älä ala suhteeseen vain koska kaipaat sitä, kenen kanssa tahansa.
      Älä yritä pakottaa tunteita, kuuntele mitä sisältä sydämestä tulee, se on aina oikeassa!
      Ja jos takkiin tulee, sitten tulee. Se ei sitten ollut se "oikea"! Pitää ehkä suudella montakin sammakkoa ennenkuin se prinsessa yhtäkkiä jostain putkahtaa!
      Ja se voi tapahtua vaikka kaupan kassajonossa!
      Minä löysin prinssini kaupungin kadulta, siinä hän vain yhtäkkiä seisoi, saman näyteikkunan edessä kuin minäkin! Niinkin se voi käydä!

      • KS

        Totta,toivottavasti onneni kääntyy


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      92
      1125
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      116
      938
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      896
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      282
      685
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      77
      669
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      631
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      576
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      559
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe