Mitä laihtumisen jälkeen?

pyllerö

Hei kaikki te jotka oletta projektissanne enempi ja vähempi onnistuneet! Millaista elämä on laihtumisen jälkeen? Joutuuko jatkamaan samaa nälkäkuuria ja tylsää elämää kuin laihduttaessa vai voitteko iloita ja nauttia ruuasta kuten aina normaalipainosia olleet. Itse pudottelen painoa ja pelkään, että onko tulevaisuus yhtä synkkä ja mauton kuin elämä on nyt. Kokemuksia?

4

315

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -33kg

      pitää jatkaa liikkumista ja terveellisen ruuan syömistä. roskaruokaa voi syyä kerran kuussa mut ei useemmin ja pitää tarkkailla omaa painoa et pysyykö se alhaalla.

      • pyllerö

        Kuinka vähän syöt ja kuinka paljon liikut? Oon nyt kituGFG:llä ja olen miettinyt että tätäkö se loppuikä vai saako siihen aamupuuroon sitten projektin jälkeen laittaa margariinisilmän ja ruoan kylkeen ketsuppia vai onko se ruoka kuivaa ja mautonta lopun ikää? Vai tekeekö laihdutus sen että nauttii muista asioista eikä ruokaa juuri kaipaa?


    • Läskinen Leo

      Laihtumisen jälkeen seuraa lihominen...
      Solukko saa ravintoa ,suolaa ja nestettä ja energiaa takaisin!
      Tämä on ns" jojoilua" omallapainolla!
      (Sitäpaitsi veltto "kuivanut" nahkä on hirveän näköinen)

    • Ilmeisesti olet rankalla dieetillä nyt ja pyrit nopeaan painon pudotukseen. Loppua kohden suosittelen, että hellität hieman ja viimeiset kilot karisevat hitaammin. Ja sitten opettelet normaalin terveen elämän tavan. silloin loppuelämä ei ole kurjuutta ja paino pysyy.
      Itse laihduin vuodessa 14 kiloa ihan opettelemalla syömään oikein. En pitänyt tiukkaa/ rajua dieettiä missään vaiheessa. Nyt tuo paino on pysynyt saman vuoden verran. Syön joskus pullaa ja hampurilaisia, mutta kohtuudella. Kun reissussa tulee väkisinkin syötyä vähän mitä sattuu saamaan, huomaa sen olossa vaikkei painossa heti näykkään. elimistö on siis tottunut terveelliseen ruokaan. Kun teen ruokani itse enkä käytä eineksiä kuin nimeksi, on terveellinen ruokani oikein maistuvaa. Mitään en koe menettäväni enkä kärsiväni.

      Tsemppiä sinulle ja toivottavasti saat tästä kimmokkeen terveellisempään loppuelämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      503
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      494
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe