Mitä täs pitäis tehrä?Työnantaja on tehnyt miinusta jo vuosia ja siitä on puhuttu paljon.Kuitenki sama ylityökusetus jatkuu ennallaan,tietyt jätkät jättää töitä viikolla tekemättä ja tekee ne ylitöinä pyhinä.tätä on jatkunut pitkään ja äijät ohjailee pomoja miten haluu.En halua olla vasikka mut alkaa pikkuhiljaa ton mafian tekemiset olla liikaa.Sit ku mainitset asiasta jätkille tulee semmoinen tykitys et hohhoijaa,en mä niitä pelkää halveksin vaan.Asian nostaminen pöydälle nostais aika metelin ja siinä menis nykyinen "työrauha".
Kaverit kusettaa!
3
297
Vastaukset
- Saunantakanatilaa
Mitä se sulle kuuluu kuinka muut työnsä tekee. Jos oot liian laiska/rikas viikonloppuhommiin niin mitä murehdit muitten tekemisiä.
- Kiinteistöhuolto
Juuri näin! Tässä esimerkki minkälaisia nää jätkät on.Ja olen siellä saunan takana käynyt ja menisin uudelleen mut kukaan ei halua tulla enää mukaan.
- Pate Pallinaama
Jos pomot on niin kolloja etteivät tiedä kuinka paljon minkäkin homman tekemiseen oikeesti menee aikaa, niin voithan sinä niitä pomoja vähän valistaa. Annat vaan just sen verran vinkkiä että pomot tajuaa itse tehdä oikeat johtopäätökset.
Anna palaa vaan, mitä sulla on siinä menetettävänä. Kaverit? Tuskin. Työpaikka kyllä menee nurin jos pidät suusi kiinni.
Btw, ihmettelen muuten miksi työnantajan kusetuksista pidetään h**vetinmoista meteliä, mutta työntekijöiden kusetuksista pitäisi pitää mölyt mahassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4175984Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1133358Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?592320Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit251869- 611005
Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko108993- 59984
Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?101973- 42882
- 78881