hei vaan kaikki lukiat kysyisin tälläiseen asiaan neuvoa kun että olen sanonut miehelle monta kertaa että olisi vain yhden naisen kanssa kerrallaan kun jäi minulle jo ajat sitten kiinni pettämisestä ja en tiedä pystynkö antamaan hänelle anteeksi kun on koko ajan tekemisissä myös tämän kanssa kenen kanssa jäi minulle kiinni eikä hän anna minulle tilaa miettiä tai järjestellä ajatuksiani kun tahtoisin olla nyt hetken yksin ja en tajua että miksi mies jatkaa valehtelua vielä tämänkin jälkeen? eikä minulla siis saa olla ketään muuta olen ihan ymmälläni mitä ihmettä tämä mies oikeen tahtoo minusta mielestäni jos rakastaa toista niin silloin pitäisi myös osata ajatella toisen ihmisin parasta neuvokaa mua joku....
mitä tehdä?
1
340
Vastaukset
- ae'fp'faow,fefejf
Ehdottomasti otat nyt heti oman tilan. Se, että jos sun mies viettää aikaa, ihan sama mitä aikaa sen naisen kanssa, on ehdottoman törkeätä sua kohtaan. Ihan sama onko töissä missä on. Hän teki oman valinnan pettäessään sua.
Jos mies valehtelee sulle päin naamaa edelleen, hän ei ilmeisesti osaa olla rehellinen, se ei ole sun vastuulla. Etkä voi sitä korjata, jos toinen on jo valmiiksi epärehellinen.
Tuo mies haluaa nyt valitettavasti itsekkäästi omistaa sut. Mulla oli vastaava seurustelusuhde, on kaksi eri asiaa olla mustasukkainen ja olla rehellisessä parisuhteessa ja rakastaa, KUIN pettää ja yrittää omistaa toista. Eli on syytä osata tällämiehelläsi tulkita omien tekojen ja sanojen vääryys.
Itse seurustelin ja koin erittäin viehättäväksi sen, että mies oli vilpittömästi mustasukkainen, ja olin myös hänestä, mutta kun hän ehdotti vapaata suhdetta, ja murskasi ja rikkoi koko rakkauskuvion meidän välillä, ja hetken aikaa kelasin, että tuota hänen mustasukkaisuutta ja olin siitä otettu, mutta nyt sillä ei enää ole merkitystä, koska välittäminen itselleni tarkoittaa ihan eriä asiaa, se ei siis ole pettämistä. Jokainen osaa kontrolloida itsensä, ja tietää mitä voi menettää, jos on oikeasti tietoinen omasta rakkaudestaan toista kohtaan, sen tuntee sisällä koko ajan, silloin sitä ei tee! Ja omaa rakastaan myös ajattelee, tuo on tekopyhyyttä mitä tuo miehesi harrastaa sua kohtaan juuri tuossa mitä kerroit viestissäsi.
Hoksasin vasta nyt, että tämä oli tosi vanha viesti. Mutta laitan tämän silti tähän, ehkä joku muu saa apua tuosta, vastaavaan tilanteeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1163708Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141681Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141548Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181396Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931383Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi281266Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16954Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72933Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä118883Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60829