ipf vai pro

dfghj852

kumpaa arvostatte enemmän ipf vai pro kisoja

4

229

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RAW-Power

      No varmasti vahvoja sällejä on liitossa kuin liitossa. Mutta, onhan se pro-puolella mennyt täysin naurettavaksi touhu. Ensinnäkin monoloft- tulisi kieltää ensimmäisenä. Kyllä se kuitenkin pitää itse saada liikuteltua ne painot pois telineistä. Lisäksi aina arvostellaan sumotyylin-vetäjiä. Pro-puolen kyykythän on ihan yhtä leveitä ja kyllä se kyykyssäkin auttaa nostokulmiin kun leventää jalka-asentoa. Puoletkaan pro-nostajista ei pääsisi asentoon ilman monoliftiä. varustepelleily molemmissa liitoissa aika pitkällä. Toki pro-puoli vetää tässäkin spedeilyssä pidemmän korren.

      Mutta eniten arvostan IPF puolella tehtyjä RAW-tuloksia. Niissä kisoissa saadaan todella selville se OIKEASTI vahvin kaveri.

    • Pikku-A

      Mää olen kääntymässä IPF:n raakanostamisen puoleen. Vyö, polvilämppärit, ja käsisiteet riittää hyvin treeneissäkin-miksei kisassakin siis.

      Säännöt ovat nyt sääntöjä-sen liiton säännöillä nostetaan, minkä liiton kisoissa ollaan, sehän on selvä. Menee aika tasan, jos PRO-puoli tuntuu olevan kyykyssä pyllistysten mekka, niin vastaavasti IPF-puolella nipotetaan pikku jutuista ihan liikaa.

      Enemmän arvostan IPF-puolen tonnia, kuin pro-puolen.

      Joten: IPF

    • 678hgf

      pro on näyttävämpi laji ku tanko aina täynnä rautaa

    • naisten naurattaja

      onhan se nyt valitettava totuus ettei pro-pelleilyä arvosta kukaan muu kuin pro-nostajat itse. kyllä se vaan jostain kertoo että pakkotoistollakin nousee paskamyrsky aina kun linkitetään pro-videoita. pyllistys on pyllistys vaikka rautaa olisi 600 kiloa tangossa.

      ipf on paljon lähempänä "oikeaa" urheilua ja varsinkin kunhan ipf.än raw-kisat saadaan nyt kunnolla pyörimään niin voimanosto tulee kokemaan selkeän noususuhdanteen.

      terveisin

      teppo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7733
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4087
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      48
      3650
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      3206
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2752
    6. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      40
      2715
    7. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2684
    8. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2623
    9. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      140
      2588
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2549
    Aihe