ihon rauhoitus?

Kun poistatte ihokarvat bikinirajalta osittain/kokonaan, ärtyykö ihonne?

Jos, mitä käytätte ihon rauhoittamiseen karvanpoiston jälkeen? talkkia? rasvaa? vai?

Kiitos... =)
2583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta oikeastaan vasta kun karva alkaa kasvaa uudestaan nousevat näppylät. Joissakin on kehoitettu laittamaan kosteusvoidetta mutta itse olen huomannut että vauvantalkki on kaikista paras. Ja kaikista paras keino on se, että ajaa niin usein, ettei uusi karva kerkiä juurikaan kasvaan. Kantsii muuten myös desinfioida ajoalue ennen ajoa ja minä teen sen myös ajon jälkeen. Ja tietysti pitää ajovehkeet puhtaana ettei tule pöpöjä!

Äänestä
  • Antiseptinen scholl-jalkatalkki auttaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Kun poistatte ihokarvat bikinirajalta osittain/kokonaan, ärtyykö ihonne?

Jos, mitä käytätte ihon rauhoittamiseen karvanpoiston jälkeen? talkkia? rasvaa? vai?

Kiitos... =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu