Mtä mieltä korkokengistä?

Voinko käyttää korkeita piikkikorkoja vai näytänkö mielestänne "halvalta" muijalta?
Käyttäisin niitä joko nilkkapituisten hameiden, farkkujen tai muiden "peittävien vaatteiden" kanssa. Olen ihan tavis, mutta tunnen itseni varmemmaksi korkeissa piikkareissa. Osaan kävellä niiden kanssa.
81852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oijoi, kunnon piikkikorot ne vasta tekevät naisen kintuista katsomisen arvoisen. Pohje näyttää ihanalta, ja söpö kurjennilkka korkokengissä vasta tulee oikeuksiisa. Jos siitä seurauksena vaivasenluu tai jotain, niin ei minua haittaa. Eikä minusta nainen halvalta näytä, päinvastoin.

Äänestä

Jos olet yli 175cm pitkä, niin korkokengät jalassa normaalimittaisilla miehillä on vaikeuksia tulla iskemään naista, jota joutuu katsomaan ylöspäin.

Äänestä
  • Aika pitkät korot saisi olla että joutuisin katsomaan ylös :)

    nimim 190cm

    Äänestä

korkokengät sopivat parhaiten hameen tai leningin kanssa. Housujen kanssa niitä ei huomaa. Juhlissahan ei muunlaisia kenkiä saisi aikuinen nainen käyttää.

Nyrkkisääntönä, arkikengiksi täytyy miettiä ensinnäkin käyttömukavuutta ja millaisissa paikoissa liikkuu. Jos liikkuu pelkästään sisällä tai hyvinhoidetuilla jalkakäytävillä niin korkokengät edustavat sääret ovat ihan ihan buenot.

Äänestä

Pidä ihmeessä korkokenkiä. Ne kääntää väkisinkin mun pään. Et näytä halvalta. Lenkkarimuijat ne halvoilta näyttää.

Äänestä

95% prosenttia miehistä pitää sitä kauniina, naisellisena, seksikkäänä ja valloittavana. Ehkä 5% miehistä (ne onnettomat tiukkapipoiset runkkari moralistit) yhdistävät ne halpoihin naisiin.

Huom. Tämä 95-5 sääntö on se mitä miehet _oikeasti_ ajattelevat; jos tyttöystävä/vaimo kysyy toisesta naisesta, jolla on korkokengät, että "onko tuo sun mielestä vähän halvan näköinen nainen", niin suurin osa terveellä itsesuojeluvaistolla varustettu mies vastaa, että "joo, halvan näköinen naikkonen"

Äänestä
  • PARASTA mitä voi nähdä! Pakko myöntää että harmittaa usein oma vaimo joka "ei enää" viitsi käyttää korkeita ,nimenomaan piikkikorkoja. Pitäkää edes muut!

    Äänestä

Käytä ihmeessä.. Mun katse kääntyy naiseen ainakin jo pelkästä korkokengien kopinasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suski kirjoitti:

Voinko käyttää korkeita piikkikorkoja vai näytänkö mielestänne "halvalta" muijalta?
Käyttäisin niitä joko nilkkapituisten hameiden, farkkujen tai muiden "peittävien vaatteiden" kanssa. Olen ihan tavis, mutta tunnen itseni varmemmaksi korkeissa piikkareissa. Osaan kävellä niiden kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu