mistä sinkku löytää muista sinkuista seuraa?

Annika_87

Olen jo pitkään ollut sinkkuna, kaikki ex miehet kenen kanssa olen ollut parisuhteessa olen löytänyt netistä.
Mutta olen ruvennut pohtimaan missä muualla sinkku voisi tavata muita sinkku miehiä,kuin vaan netissä?
En tykkää käydä baareissa,kuin ehkä pari kertaa vuodessa kaveriporukalla.
Tuskin baarista edes löytyy fiksua mies seuraa,kun känniääliöitö jotka vonkaavat seksiä? Eikä minua muutenkaan innosta baarissa käyminen.
Kuntosali missä käyn on vain ainoastaan naisille tarkoitettu olen miettinyt pitäisikö vaihtaa seka salille jossa kohtaisi miehiä?
Työskentelen naisvaltaisella alalla. työpaikallani suurin osa on naisia 1mies vaan löytyy työporukasta.
Vai pitäisikö vaan ruveta netistä etsimään sitä miestä..

11

1952

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naiset on ronkeleita

      Kuulostaa siltä et sulla on ollut paljon miehiä. Eikö kannattais sitoutua yhteen mieheen pitkäksi aikaa ettei tarvii olla yksinään. Vai oletko sellanen ronkeli et jos miehes on yksinkin vika niin heivaat pellolle.? Etsit varmaan täydellistä miestä ja sen takia sulla on ollut niitä monta. Kukaan ei ole täydellinen ja jos vaihdat miestä kuin paitaa niin olet yksin loppu elämäsi. Tiedän et naisille ei kelpaa kuin täydellinen niin siks moni mieskin netissä valittaa yksinäisyyttään.

    • 40 pillun mies

      Jos nainen ei pidä baareissa käymisestä niin 99% varmuudella hän on joko kunnollinen tai ruma. Tässä tapauksessa kyse lienee rumuudesta, koska nainen tunnusti, että näitä ex-nussijoita on kertynyt.

    • Naisvaltainen työpaikka ja harrastus, jossa on vain naisia, eikä baareja. No ei ihan äkkiä tule mieleen, mistä voisit miehen löytää. Kotoa harvemmin tulevat hakemaan eikä kadulla tai kaupan kassajonossa kuulemma lähesty kuin ulkomaalaiset...

    • pasistisuikale

      Jaa-a.... vaikea kysymys. Itsekin olen samassa tilanteessa, joskin miehenä. Tuntuu siltä, että 'normaalisti' nuoret pariutuvat netin lisäksi, jos ei nyt aivan baarista, niin vähintäänkin kaveripiirin tai muiden tuttujen kautta. Kuntosalia ei nyt sen takia kannata vaihtaa, eipä sekään mikään ideaalinen iskupaikka taida olla. Varsinkaan jos ei samanhenkistä seuraa ole, ja se on tosiaan sattumasta kiinni :p

      Nettihän olisi aivan ideaalinen paikka, jos ihmiset vaan oikeasti haluaisi etsiä seuraa sitä kautta.

    • 27272727272727272727

      Mistä ihmiset nyt yleensä löytää seuraa. Sieltä missä on muita ihmisiä. Suurin osa kun maapallon väestöstä on taviksia niin ei niiden pariutuminen sen kummallisempaa ole. Harrastukset, nettifoorumit, erilaiset tapahtumat, ystäväpiirin laajentaminen. Eihän sitä koskaan voi tietää, missä ja milloin, tai miten joku kolahtaa. Ehkä jopa siellä kauppareissulla, kun uskaltaa avata suunsa ja tutustua itseään kiinnostavaan ihmiseen. Eihän siinä kommunikoinnissa mitään pahaa ole, vaikka se oudolta joissain tilanteissa saattaa tuntua.

    • sayran

      Olen itsekin tätä pohtinut, ja päätynyt samaan pessimistiseen tulokseen. On todennäköistä, että saman harrastuksen piiristä voi löytää muutenkin sopivia kumppaneita.

      Mutta: mitäs sitten, kun onni ei kestä ikuisesti? En ainakaan itse haluaisi eron jälkeen katsella exän naamaa pari kertaa viikossa :/ Enkä haluaisi olla "se tyttö, jolla oli se juttu sen jätkän kanssa".. Mun tuurilla kävisi vielä niin, että jätkä pokaa uuden mimmin samasta harrastuspiiristä kuukauden sisään erosta. En halua pilata hyvää harrastusta ihmissuhde-säätämisellä.

      Tosin sama asenne voidaan soveltaa melkein mihin tahansa muuhunkin. Työpaikkaromanssit on lähes väistämättä katastrofi, kaverin kautta tavattu hyypiö saattaa pahimmassa tapauksessa pilata välit kaveriin tms.
      Eli siis, pitäisi vaan olla koko ajan hymy perseessä ja ajatella positiivisesti :DD Justjoo.

    • Hyvin yleinen ongelma tuntuu tämä ongelma olevan. Pitäis kait hankkia laajempi kaveripiiri josta voisi paria löytää tai kavereiden kavereista.

      • Kyllä. Ehkä pitäis alkaa keskittymään verkostojen laajentamiseen.


    • Anonyymi

      Annika ora yhteyttä minuun nyt heti

    • Anonyymi

      Jopas sinulla on murheet. Ajatteles jos vaikka puolisosi olisi kuollut.

      Voi kamalaa, kuin sinun ongelmia ei vtu ole!

      >simiti<

    • Anonyymi

      joss leipuri on ohralweipä weli ohrapuuro silloin lewipuri ota ohrapuuroa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      45
      7372
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4068
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3605
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3130
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2806
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      51
      2314
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      53
      2307
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2258
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2236
    Aihe