Hopeakorujen puhdistus ja SC Johnson Hopeakiilto

hopeakiiltoa

Onko turvallista käyttää hopeakorujen puhdistukseen SC Johnson Hopeakiilto ainetta? Ainakin kerjujen väliin tuntuu jäävän kuivaneita ainejäämiä jos ei pese kunnolla aineen käytön jälkeen, kultaseppä varmaa saa puhdistettua nuo kuivat jäämät pois?

5

4515

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esaaaaaa

      Hopeakiilto on parempikuin Silver Quick joka tekee hopeasta sameat valkoiset.

    • Paljon putsaillut

      Käytä tavallista hammastahnaa ja hammasharjaa. Ei tarvitse ostiskella kalliita aineita.

      • Anonyymi

        Kannattaisi perehtyä aiheeseen ennen kuin alkaa pätemään.


    • hopeainen

      Hopeakoruihin ei kannata käyttää nestemäistä hopeanpuhdistusainetta eikä hammastahnaa, ne syövyttävät aina yhden kerroksen hopeasta pois ja tekevät sameaksi. Hopeanpuhdistusvaahto tai liinat ovat parhaimmat.

    • Anonyymi00005

      Liota fairy-vedessä tunti/pari ja pese sen jälkee lasten pehmeällä hammasharjalla. Huuhtele. Et tarvitse noita myrkkyjä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      195
      3290
    2. 95
      1473
    3. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      130
      1158
    4. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      254
      1147
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      985
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      97
      861
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      112
      707
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      56
      705
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      108
      688
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      39
      617
    Aihe