Lungi

let

Pääseekö Lång kahdeksan joukkoon Lontoon olymppialaisissa? Mahdollisuudet on hyvät, jollei kohtaa maailman kärkikaksikko jo aikaisemmassa vaiheessa.

Mikä siinä on, ettei suomalaisessa suliksessa raha liiku? Kunnon sponsorit, jos Långilla olisi, niin hän olisi maailman top7 pelaaja.

3

350

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .

      Mahdoton sanoa pääseekö kahdeksan joukkoon, täysin kiinni arvasta. TOP-10 pelaajia en usko Långin pystyvän kaatamaan, tiukkoja matseja tosin mahdollista saada.

      Aika tarkan arvion pystyit Långin mahdollisesta rankingista antamaan. ;-)
      Itse en usko, että sponsorit nostaisivat Långia TOP-7, mutta 20. joukkoon ehkä. Sponsorit eli raha toisivat Långille luultavasti mahdollisuuden kiertää isompia kisoja Aasiassa, tai ehkä myös mahdollisuuden muuttaa ulkomaille.

      Suomessa on päähänpinttymä sulkapallosta kunto- ja mökkipelinä ja sitä imagoa on vaikea muuttaa.

    • Damn suomi

      Lungi top7?!??!??!?!!!!! Ville on ihan hyvä mutta ei se nyt olympialaisissa tuu pärjäämään,kun Euroopassakkin on hiton hyviä pelaajia jotka voittaa Lungin, Aasiasta puhumattakaan. Suomi on ihan p#### sulkismaa. Finnish openista ei edes kerrottu uutisissa saati sitten em kisoista tai all englandista sen sijaan sieltä tulee jtn ampumahiihtoo sunmuuta.... Sulkapallo on suomessa suurin mailapeli mutta niistä jotka pelaa puolet on " mökkipelaajia" tai pelaa kerran kuukaudessa.

    • 10+9

      Lång kamppailisi tiukasti pronssista näissä kisoissa, mikäli raha-asiat olisivat täysin kunnossa. Aivan varmasti olisi maailman TOP 7:ssä.

      Olympiakomitea ja opetus- ja kulttuuriministeriö tukekoon jatkossa Långia asiaankuuluvalla tasolla, niin Riosta voi tulla mitali, jopa kultaiseen on mahdollisuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe