Mä olen työssäni tutustunut kahvilakulttuuriin ja syönyt paljon Stellan, Ekbergin ja Fazerin leivoksia ja kakkuja.Kahvikokouksissa on tärkeää yhdistellä hienot tavat, aito empatia/eläytymiskyky JA myös se, että käy läpi sen karhuverolappusen joka piti käydä läpi.
Rakastan sitä, että saan pukeutua jotenkin Wieniläisittäin - luulen että se tyyli on aika hilpeä mutta viisaan naisen keksimä.Joku laulajatar joka opetti pianonsoittoa - Alpeilla - hän opasti joskus minua TVn läpi, että minkälainen on naisellinen tyyli joka ei paljasta kantajansa haavoja ja murheita.
Päiväkahvilla ollaan ystävällisiä, kohteliaita, mutta suojellaan myös itseään.On aina tarkoitus pitää kakku vatsan sisällä ja alkoholia ei oteta ollenkaan.Suosittelen Pauligin Viipurin Sekoitusta sekä Fazerin Sacher-kakkua.Mukavaa tyttöjeniltaa.
Mielenkiintoisimmat puheenaiheet päiväkutsuilla?
nappipaita+neule.
1
79
Vastaukset
Kuulostaa hauskalta! Kahvi on hyvää herkullisessa seurassa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1934200
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421936- 561538
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331303Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581297Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93899SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä24873Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10859Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170798Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186686