kiinnostaisiko bändi toiminta?

kinnostaisiko teitä tyttöjä/poikia bänditoiminta?itse soitan kitaraa ja vielä tarvitsisi rumpalistin,basistin..yms..että jonkin oloinen bändi tulisi pystyyn,olisi hyvä jos olisitte jyväskylän lähistöltä tai peräti jyväskylästä.
ikä luokka saisi olla 14-17 vuotta.vastatkaa jos siis kiinnostaa.
7398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Elikkäs oon 19v laulajatyttö(ja tosi aloitteleva kitaristi, vuoden vasta soittanu), oon opiskellu musaa viime vuoden musalinjalla, käyny jkl:ssä laulutunneil,ja nyt kiinnostais jatkaa musaharrastusta jotenki, eli bändissä ois kiva laulella...
Ainoa probleemi on ehkä toi sun laittama ikähaarukka 14-17....oonkohan liian "vanha"???heh.No joka tapaukses oon jkl:n ja lahen puolest välist, joten silleen kuitenki aika oikeelt alueelta.Vastailehan jos tarviitte laulajaa.

Äänestä
  • no eipä se sun ikäs mua haittaisi,mutta me ollaan niin paljon nuorempia kun sinä itse.
    laulaja olisi hyvä tietenkin saada ns."bändiin".
    mutta ei ole muuta ongelmaa kuin meidän ikä ero,jos olet oikeasti kiinnostunut bändistä niin kirjoita tänne.

    Äänestä

  • ...just me.. kirjoitti:

    no eipä se sun ikäs mua haittaisi,mutta me ollaan niin paljon nuorempia kun sinä itse.
    laulaja olisi hyvä tietenkin saada ns."bändiin".
    mutta ei ole muuta ongelmaa kuin meidän ikä ero,jos olet oikeasti kiinnostunut bändistä niin kirjoita tänne.

    Siis kyllä bänditoiminta kiinnostaa, enkä mä tiiä et onko ikäero musan tekemises nii suuri juttu.
    Mun maili on maijuliini84@jippii, eli mailaile vaiks siihe.

    Äänestä

no, tässä olis rumpali bändiin ellette oo viel löytäny ketään.
kiinnostas vaan tietää minkätyylistä musaa soitatte ym. mailaa mun mailiin lisää.

Äänestä
  • joo ja mikä sun mailis on?

    Äänestä

  • ...just me... kirjoitti:

    joo ja mikä sun mailis on?

    niin seon [email protected]

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    Mä oon 16w Laukaalainen. Oon soittanu 8. luokalta lähtien rumpuja kohtalaisen hyvin. Olen käynyt pianotunneilla n.4 vuotta, ja bändin perustaminen on ollutkin suurin unelmani. Olen harrastanut laulamista myös. Ja mitä tulee tuohon laulajaan, voihan bändissä toki varmaan olla enemmän kuin 1 laulaja? Eli on tarkalleen 3 vaihtoehtoa, minkä paikan voisin ottaa bändissä. Mailailkaa pikaisesti tuohon osoon: [email protected]
    *Ikuinen musan Ystävä*

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..just me.. kirjoitti:

kinnostaisiko teitä tyttöjä/poikia bänditoiminta?itse soitan kitaraa ja vielä tarvitsisi rumpalistin,basistin..yms..että jonkin oloinen bändi tulisi pystyyn,olisi hyvä jos olisitte jyväskylän lähistöltä tai peräti jyväskylästä.
ikä luokka saisi olla 14-17 vuotta.vastatkaa jos siis kiinnostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu