Laittomat lakot lailliseksi!

Laittomista lakoista päästään eroon kun muutetaan kaikki lakot laillisiksi. Myös
laittomat irtisanomiset voidaan muuttaa pelkiksi irtisanomisiksi eli laillisiksi.
361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Laittomista uhkauksista päästään eroon, kun muutetaan kaikki uhkailut laillisiksi.

Pankkiryöstötkin voisi laillistaa! Samoin vaikka ilkivallanteot!

Kaikki vaan lailliseksi, niin ongelmat ratkeaa!

Äänestä

Onkohan Kreikan lakot laillisia.

Äänestä
  • Kertokaa milloin on joku lakko ollut yleensä laillinen. Tietääkseni ei koskaan mutta voin olla väärässäkin. Minulla kun ei ole lakkovahtikokemusta kuin ainoastaan 6.lta vuosikymmeneltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lailliset kirjoitti:

Laittomista lakoista päästään eroon kun muutetaan kaikki lakot laillisiksi. Myös
laittomat irtisanomiset voidaan muuttaa pelkiksi irtisanomisiksi eli laillisiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu