Ihanneillanviettoni viikonloppuisin:
- ystävä soittaa ja pyytää/pyydän kyläilemään
- laittaudumme ja menemme luotettavaan ja laadukkaaseen baariin, mieluiten mannermaiseen ja hienoon sellaiseen, lemppariravintola on Vaelsa.
- juomme yhden lasillisen 24 cl punaviiniä ja keskustelemme hitaassa tahdissa
- emme välitä ollenkaan vaikka maailma ehdottaa meille kateutta, himoja, repeytyneitä unelmia...
- yö kohti maanantaita on rauhallista töiden tai opintojen odottelua hyvässä yöunessa ystävän politiikan saattelemana.
Hyvä perjantai-ilta on mielestäni tällainen:
- menemme yhden ystäväni kanssa kaksikkona ensin etniseen ravintolaan ja sitten kivaan tanssipaikkaan ja meillä on espanjalaista mangomuotia päästä varpaisiin.
- mulla elämässäni paikka avoin tällaiselle ystävälle, katsotaan sitten kun näemme toisemme, riittääkö kummankin rahat meneviin juttuihin!
- olen valmis myös olemaan flirttaava miehille!
Mukava sunnuntai-ilta menee kivasti
ei enää TV-iltoja.
1
73
Vastaukset 1
- disasteress
Minä olin eilen tanssahtelemassa ja nyt olen opiskellut ja kokkaillut ja kohta lähden viettämään iltaa kaverille. Ruokaa odotellessa erehdyin taas avaamaan tämän palstan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61986
- 57961
- 93807
- 51748
- 41649
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois219616- 40560
- 49558
- 66555
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79543