Naiset eivät voi myöntää

että ottavat mieluiten ärsyttäviä, puolisoksi kelpaamattomia, isäksi kelpaamattomia, ilkeitä, väkivaltaisia, hulluja, ahneita, agressiivia, uskottomia, itsekkäitä, valehtelevia paskoja miehiksi. Jos naiset myöntäisivät tämän tosiasian niin kaikilla olisi parempi olo.
7155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

... eivät voi myöntää,

että ottavat mieluiten ärsyttäviä, puolisoksi kelpaamattomia, äidiksi kelpaamattomia, ilkeitä, väkivaltaisia, hulluja, ahneita, agrgessiivia, uskottomia, itsekkäitä, valehtelevia paskoja naisikseen. Jos miehet myöntäisivät tämän tosiasian niin kaikilla olisi parempi olo.

Äänestä
  • Miehet kyllä myöntävät että rumalla naisella ei tee mitään.

    Äänestä

  • No jos mies on niin pinnallinen että haluaa vain kauniin naisen, niin eipä tuo iso vahinko ole, sillä myös kaunis nainen voi olla fiksu, äidiksi kelpaava jne.

    Sen sijaan naisille tuntuu kelpaavan vain nämä sosiopaatit, joista ei perheenpäiksi ole, tai muutenkaan pitkäkestoiseen suhteeseen muuta kuin jännärielementiksi.

    Äänestä

  • vuoden turhake kirjoitti:

    Miehet kyllä myöntävät että rumalla naisella ei tee mitään.

    Niin mutta hullu, ahne, agressiivinen jne. voi olla kaunis. Yllä ei puhuttu mitään rumasta.

    Äänestä

  • Marilyn MOnZoG kirjoitti:

    No jos mies on niin pinnallinen että haluaa vain kauniin naisen, niin eipä tuo iso vahinko ole, sillä myös kaunis nainen voi olla fiksu, äidiksi kelpaava jne.

    Sen sijaan naisille tuntuu kelpaavan vain nämä sosiopaatit, joista ei perheenpäiksi ole, tai muutenkaan pitkäkestoiseen suhteeseen muuta kuin jännärielementiksi.

    Kyllä ne sitten usealapsisena yh:na ottavat sen kunnon miehen.

    Narsistisesti persoonallisuushäiriöisinä naisten enemmistö haluaa sen heitä heti alussa viihdyttävän sosiopaatin ja psykopaatin ähkivän päällään. Vasta yh-kurppana alkaa järki valaista päässä, hitaita kun ovat.

    Äänestä

Miten voisin myöntää jotain, joka ei ole totta? En ole koskaan ollut kuvailemillasi ominaisuuksilla höystetyn miehen kanssa. Tuo isäksi kelpaamattomuus nyt ei hirveästi kiinnosta.

Äänestä

Ei tulisi mieleenikään, paitsi hullun tietysti, sehän on vain meriitti, ottaa miehekseni tai suhteeseen luettelemasi kaltaisia henkilöitä. Isäksi kelpaamaton on merkityksetön seikka, en halua lapsia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palsta=ikiliikkuja kirjoitti:

että ottavat mieluiten ärsyttäviä, puolisoksi kelpaamattomia, isäksi kelpaamattomia, ilkeitä, väkivaltaisia, hulluja, ahneita, agressiivia, uskottomia, itsekkäitä, valehtelevia paskoja miehiksi. Jos naiset myöntäisivät tämän tosiasian niin kaikilla olisi parempi olo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu