Tulipa käytyä. Ostettiin rallipassit, tietysti, jotta ei jokaisella ek:lla tarttis 10 e maksaa että pääsee kattomaan ajoja. Mitästä paskaa, rallipassilla ei ollu muuta virkaa kun että näki missä ek:t ajetaan.
Kukaan ei missään vaiheessa kyselly pääsymaksuja eikä passeja ja vain yhelle ek:lle pääsi kattomaan ilman moottorikelkkaa ja sinnekki kävelymatkaa vähintään 1 km autoletkan hänniltä.
Pikkusenko rupes kyrsimään se päivän ajelu ja kahtelu että missä sitä rallia näkisi. Maaliintulot ja lähöt ei oo sitä parasta katottavvaa, haluttas nähä ihan oikeata ajoa ja vauhtiaki.
Oon vahvasti sitä mieltä, enkä oo ainut, että jos noissa kisoissa jatkossakin veloitetaan jotain passimaksuja tai muuta niin oisi kohtuullista järjestää myös yleisölle mahdollisuus seurata rallia muutoin kuin ajella kelkoilla ja autoilla pitkin mehtiä ja jumittaa jonnekki autojonon hännille noitumaan juuri kun kisa on kiivaimmillaan.
Voisi ilmottaa selvät reitit ja paikat missä kisaa on mahdollisuus seurata ettei tarvi myöskään metrisessä hangessa muniaan myöten kilometrikaupalla ryöjätä.
Ja jos vakavissaan on tarkotus ek pätkiltä velottaa jotain sen kattomisesta niin sinne on myös järjestettävä, että sen rahan eestä sitä kattomista on, eli paikat missä sitä rallia näkee. Katsomoista ei tässä nyt oo kyse vaan ihan vain senverta tampatusta tai auratusta alueesta sinne tänne, että paikalle pääsee.
Tuommoset 10 e ek maksut on jo ajatuksenaki kyllä tosi hävyttömät, siihen vaadittais jo lämmin katsomotila ja virvokkeet....
Mutta tulipahan käytyä, rämmittyä ja noiduttua ja ajettua autolla melekoset siivut.... onneksi tutut tyypit, joitten ajoa tultiin seuraamaan, antovat rahalle vastinetta, eli pokkasivat pokaalit ! Harmi vain, että toisen kaverin autosta nähtiin vain vilaus, toinen vain parkissa....per..
Eli enemmän yleisöystävälliseksi ko. kisat tai sitte kaikenlaiset maksut vek ja jokaiselle tietopaketti kouraan missä näkee ek:t ja osallistujat numeroineen ja JONKIN LINKIN MISTÄ SAA TULOKSET KISAN JÄLKEEN (ilman rekisteröitymistä), piru kun sekin tieto on kaivamisessa ellei oo tappiin asti tilasuuvessa mukana.
Pohjola rallin katsojana
hikkeen ryöjänny
0
116
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988