Ei tarvitse olla.....Naiset osaavat kirjoittaa ja keskustella suhteen ulkopuolella, mutta miehen kenen kanssa ovat/olleet intimissä suhteessa, he eivät osaa kommunikoida.
Meille on suotu kieli, jotta pystyisimme kuvaamaan ihmisiä ja maailmaa ympärillämme erittäin tarkasti. Ja mitä naiset ovat tehneet? Ne ovat tehneet kielestä epäkielen, kielen joka muistuttaa eleineen enemmän apinoiden kommunikointia kuin ihmisten.
Otetaan esimerkki. Soitin yhdelle mimmille, kysyin kuulumisia ja puheeseeni lipsahti vahingossa kysymys muotoon "mitä teet tulevana viikonkoppuna" lause. vittu muijan viikko meni samalla hetkellä piloille:D Siitä alkoi hillitön tilitys--->Olet ihan kiva ja ihana mutta ollaan vain ystäviä. = Evvk. Painu jo muualle siitä, ennen kuin usutan pitbullini kulkustesi kimppuun.
Ai miksi soitin kyseiselle henkilölle, koska halusin tuoda ilmi sen, etten kanna hänelle kaunaa ja olen taas käytettävissä jos hän haluaa vaikka seksiä.
http://youtu.be/wpqm-05R2Jk
Kuka on samaa mieltä?
5
92
Vastaukset
- munipulli
Hyvinhän tuo nainen - jolle soitit - osasi kommunikoida :D
Tää on ennätys, mun viesti on ollut täällä jo 35 min. eikä sitä ole poistettu:D Mä käyn pulahtaa tuolla uimaaltaasa ja tuun kohta kattoo mitä teille kuuluu. Moi!
ps. jos joku haluu tulla mua vastaan lentokentälle torstaina, niin voi pistää postia tonne meiliin. zisel ja pistaasia ei pääse, en mä muuten tätä kertois.Hän ei sitten kuulunut siihen naisten joukkoon, joka sanoo: Heipatirallaa, milloins taas paneskellaan!?
Eipä sillä, että siihen joukkoon niin kovin moni nainen kuuluisi. Oikeastaan en tiedä juuri ketään. Tuohon kaunaisuuteen tiedät varmaan hyvin syyn. Ei se mun mielestä kannusta sun kanssa seukkaamaan ainakaan, tai sitten olisin mies! ;)Ole hiljaa jos et ole kanssani samaa mieltä. Kyseinen nainen on ollut just sellanen joka on fiksu ja hyvin toimeen tuleva, mutta kommunikoinnissa olisi toivomisen varaa.......jos muijan (absoluuttinen superlatiivi) verbaalinen anti on 4 vuoden aikana ollut kanssani se, että perjantai/lauantai välisenä yönä klo: 04:00 hän soittaa ja sanoo "tuu panee" :D
modelli kirjoitti:
Ole hiljaa jos et ole kanssani samaa mieltä. Kyseinen nainen on ollut just sellanen joka on fiksu ja hyvin toimeen tuleva, mutta kommunikoinnissa olisi toivomisen varaa.......jos muijan (absoluuttinen superlatiivi) verbaalinen anti on 4 vuoden aikana ollut kanssani se, että perjantai/lauantai välisenä yönä klo: 04:00 hän soittaa ja sanoo "tuu panee" :D
Jaaha. Lähdit sitten reissuun ja toisen pe/la häiriytyi. Syytä vaan itseäsi! :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431081No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1941011Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38755- 14690
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30671Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17603
