Olen työkkärin kahden kuukauden karenssilla, jos käyn joskus muutaman päivän tai viikon töissä tän karenssin aikana, miten on karenssipäivät siirtyvätkö ?
Onko kokemuksia tai tietoa antaa kenelläkään.
Onko kokemuksia tai tietoa antaa kenelläkään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei siirry. Karenssi kuluu koko ajan, nukkuessasikin ja varsinkin ripulipaskalla käydessä, olipa sitten pyhä tai arki.
Näin. Ja karenssi kuluu nimenomaan ripulipaskalla kykkiessä nopsaan. Mutta varo tämän jälkeen seuraavaa karenssia koska sanktiot kovenevat.
Mikä ihmeen työkkärikarenssilla? Oletko lähestymiskiellossa työkkäriin??? Tee töitä minkä kerkiät vaan ja jää kiinni laittomuudesta niin tulee petos-syyte!
Kuka nyt nykyään mitää töitä edes viitsii tehdä varsinkaan jos siitä ei kunnon palkkaa edes makseta. Pimeesti tehdystä työstä saa riihikuivaa suoraan käteen. Nuole sinä vaikka työkkärin huoran perssereikää jos siltä tuntuu.