Olen työkkärin kahden kuukauden karenssilla, jos käyn joskus muutaman päivän tai viikon töissä tän karenssin aikana, miten on karenssipäivät siirtyvätkö ?
Onko kokemuksia tai tietoa antaa kenelläkään.
Karenssi päällä
4
215
Vastaukset
- 418
Ei siirry. Karenssi kuluu koko ajan, nukkuessasikin ja varsinkin ripulipaskalla käydessä, olipa sitten pyhä tai arki.
- seghgshg
Näin. Ja karenssi kuluu nimenomaan ripulipaskalla kykkiessä nopsaan. Mutta varo tämän jälkeen seuraavaa karenssia koska sanktiot kovenevat.
- lainpuolella
Mikä ihmeen työkkärikarenssilla? Oletko lähestymiskiellossa työkkäriin??? Tee töitä minkä kerkiät vaan ja jää kiinni laittomuudesta niin tulee petos-syyte!
- HAistaa paaska!!
Kuka nyt nykyään mitää töitä edes viitsii tehdä varsinkaan jos siitä ei kunnon palkkaa edes makseta. Pimeesti tehdystä työstä saa riihikuivaa suoraan käteen. Nuole sinä vaikka työkkärin huoran perssereikää jos siltä tuntuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431347
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39936Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad36671- 14610
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26588- 25565
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17563Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17533